Emocje w A-klasie: derby, uciekający zawodnik i pogoń Lasu

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Emocje w A-klasie: derby, uciekający zawodnik i pogoń Lasu - Zdjęcie główne

Tak cieszyli się Gladiatorzy po wygranej z Żakami | foto Piotr Hain

Sport Sporo się dzisiaj działo na boiskach A-klasy: derby w Grabiu, szalona pogoń Lasu Kuczków w Godzieszach Wielkich i ucieczka… zawodnika w Nowym Karolewie.

Gladiatorzy Pieruszyce – Żaki Taczanów 4:0

Derby dla Gladiatorów, które łatwo wypunktowały taczanowian. Jedynego gola w pierwszej połowie zdobył Adam Cegła, który pokonał Wiktora Jaśkiewicza uderzeniem w „długi róg”. Krótko po przerwie dwie bramki zdobył Brajan Jujka. Wynik meczu ustalił głową Dawid Borowiak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Adriana Włodarczyka. Dla drugiego z wymienionych była to trzecia tego dnia asysta. Żaki, które do Grabiu przyjechały praktycznie „gołym składem” (na ławce był tylko Krzysztof Śledzianowski), kończyły mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę w następstwie dwóch żółtych obejrzał Szymon Wojciechowski.

LKS Godziesze – Las Kuczków 4:5

Szalony mecz w Godzieszach Wielkich. Las po dwunastu minutach przegrywał 0:2, później 1:3 oraz 3:4, a jednak potrafił odwrócić losy pojedynku. Kontaktowe bramki strzelali Patryk Michnik i Dominik Foterek, dwukrotnie do remisu doprowadzali Konrad Reimann i Wojciech Kwieciński. Decydującą bramkę zdobył Konrad Reimann na cztery minuty przez upływem zasadniczego czasu gry.

Jaskiniowiec Rajsko – Prosna Chocz 2:1

Prosna przegrała na boisku w Nowym Karolewie 1:2 (gola zdobył Mateusz Rybarczyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Wachowiaka), ale zapewne zdobędzie punkty w wyniku walkoweru. Przyczyną była gra nieuprawnionego zawodnika w barwach Jaskiniowca. Choczanie są pewni, że w pierwszej połowie na murawie pojawił się Adrii Bondarenko, który zagrał na konto… Piotra Brejnaka. Sprawa zgłoszona została sędziom pojedynku. Zawodnik nie stawił się do okazania dokumentu w przerwie meczu i odjechał z boiska.