Futsal Liga Gołuchów. Bloki zapewniły sobie mistrzowski tytuł [ZDJĘCIA]

Sport Ostatnia kolejka trzynastej edycji Futsal Ligi Gołuchów już nic nie zmieni w kwestii mistrzowskiego tytułu. Pierwsze miejsce na mecie sezonu zapewnili sobie piłkarze Bloków, pokonując w decydującym starciu Stalpot Amatorów. LZS Gołuchów zajmie drugie miejsce.

Pierwsza połowa pojedynku lidera z trzecią drużyną w tabeli była wyrównana. Co prawda już w 2’ Dominik Marcinkowski pokonał Rafała Cierniaka, ale wkrótce Jacek Janecki doprowadził do wyrównania. Pojedynek był bardzo zacięty, toteż oba zespoły szybko złapały po pięć przewinień. Poskutkowało to dwoma przedłużonymi rzutami karnymi, wykorzystanymi przez Patryka Kielibę oraz Mikołaja Potarzyckiego. Do przerwy 2:2.

Bloki zadały decydujący cios między 25., a 26. minutą, zdobywając dwa gole. Gdy pięć minut później Bartosz Chmiel podwyższył na 5:2, losy potyczki zostały praktycznie rozstrzygnięte. Gołuchowianie wygrali ostatecznie 7:3, zamykając rozważania na temat mistrzowskiego tytułu. LZS Gołuchów po wygranej nad Myjnią pod Brzozą zapewnił sobie drugą pozycję.

Do końca trwać będzie za to rywalizacja o trzecią lokatę. Tilgner i Stalpot Amatorzy stoczą korespondencyjne pojedynki odpowiednio z Myjnią pod Brzozą oraz z ZMDK. Przy równej liczbie punktów wyżej będą Amatorzy. Sezon zakończy starcie dwóch najlepszych drużyn, po czym nastąpi ceremonia wręczenia nagród.

Ciekawie zapowiada się walka o statuetkę „króla strzelców”. Alan Kurek zdobył w meczu z CX-80 aż siedem goli. Piłkarz Tilgnera powiększył swój całkowity dorobek do 26 trafień i o jedną bramkę wyprzedził Adriana Hajdasza z LZS-u Gołuchów. Trzeci w klasyfikacji, Albert Wasielewski, zdobył 17 goli. Dwucyfrową zdobyczą bramkową poszczycić się może ośmiu zawodników, poza wymienionymi – Mateusz Kubiak (Myjnia pod Brzozą; 13), Jacek Janecki (Stalpot Amatorzy; 12), Bartosz Chmiel i Patryk Kieliba (Bloki; odpowiednio 12 i 11) oraz Łukasz Marcinkowski (Tilgner; 10).

FUTSAL LIGA GOŁUCHÓW

Termin XIII – 5 lutego 2022:

Stalpot Amatorzy – Bloki Gołuchów 3:7

Gole: Jacek Janecki, Maciej Kałużny, Mikołaj Potarzycki – Dominik Marcinkowski, Jakub Kieliba, Patryk Kieliba, Paweł Stempień, Bartosz Chmiel, Mateusz Grabarek, Mateusz Antczak (s)

LZS Gołuchów – Myjnia pod Brzozą 4:2

Gole: Patryk Stasiecki (2), Albert Wasielewski, Adrian Hajdasz – Mateusz Kubiak, Sebastian Maryniak

ZMDK – Drużyna Grzesia 4:7

Gole: Bartosz Antczak, Szymon Leszczyński, Dariusz Maćkowiak, Szymon Urbaniak – Mateusz Wolniewicz (3), Mateusz Szymczak, Wojciech Kuznowicz, Krystian Bednarek

Tilgner – CX-80 12:9

Gole: Alan Kurek (7), Damian Kawecki (2), Łukasz Marcinkowski (2), Dawid Szymczak – Wojciech Kranc (4), Tomasz Marchwacki (3), Mateusz Kuś, Kordian Stanoch