Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Gniezno ponownie zdobyte - Zdjęcie główne

Piłkarze LKS-u Gołuchów odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu | foto Piotr Hain

Sport Piłkarze LKS-u i ich trenerzy miło będą wspominać wyjazdy do Gniezna. W maju pokonali Mieszko 4:2, tym razem zwyciężyli gnieźnian 3:2.

Gołuchowianie wypracowali sobie w pierwszej połowie dwubramkową przewagę. Konrad Chojnacki uruchomił Jakuba Szymkowiaka, ten odegrał do Krystiana Benuszaka, który został sfaulowany przez bramkarza, Patryka Szafrana. Napastnik LKS-u podszedł po chwili do rzutu karnego i swojej próby nie zmarnował. Trzy minuty później Jakub Szymkowiak sfinalizował akcję Pawła Stępnia podwyższył na 2:0. Po przerwie uderzeniem w „okienko” skompletował dublet.

Tymczasem miejscowi dwukrotnie zdobywali po stałych fragmentach gry kontaktowe gole, ale nie odrobili strat. Od 83’ grali w osłabieniu po czerwonej kartce w wyniku dwóch żółtych dla Roberta Peplińskiego.

– Pierwsza połowa pod naszą kontrolą. W przerwie uczulałem zespół, że przeciwnik nie ma nic do stracenia i faktycznie złapał kontakt po stałym fragmencie gry i główce ich wysokiego napastnika. Przez chwilę zrobiło się nerwowo, bo gnieźnianie doszli do kolejnej sytuacji, na szczęście jej nie wykorzystali. Wydawało się, że po golu Kuby Szymkowiaka powietrze zeszło z Gniezna. Złapali jednak kontakt i już do końca było nerwowo. Przeciwnik bazował na swoich wysokich zawodnikach, piłki szły na aferę, na szczęście bez konsekwencji. W zespole Mieszka nie zagrał ich najlepszy obrońca Steinke, ale u nas Shimada też jeszcze nie doszedł do siebie – ocenił Marcin Żółtek, trener LKS-u.

Obecna drużyna jest bliska powtórzenia wyczynu z sezonu 2019/2020, kiedy to zainkasowała trzy punkty w pierwszych sześciu meczach. W najbliższą sobotę podejmie o godzinie 12:00 Polonię Marcinki Kępno, a 4. września zagra w Skarszewie z beniaminkiem IV ligi, Victorią.

MIESZKO GNIEZNO – LKS GOŁUCHÓW 2:3 (0:2)

LKS Gołuchów: LKS Gołuchów: Adam Dwornik Ż, Paweł Stempień, Marcin Wandzel, Adrian Przyjazny, Michał Grzesiek, Jakub Szymkowiak (79’ Maciej Marcinkowski), Dawid Guźniczak, Marcin Szymkowiak (60’ Jakub Kieliba), Konrad Chojnacki (90’ Jakub Walerowicz), Adam Banasiak (68’ Filip Morkowski Ż), Krystian Benuszak