Gołuchowianie mistrzami Lider Oldboys Cup 35+!

Gołuchowianie mistrzami Lider Oldboys Cup 35+! - Zdjęcie główne
Zobacz
55
zdjęć

SportMecz Victorii Komiz z Oldboys Gołuchów rozstrzygnął sprawę mistrzowskiego tytułu dziesiątej edycji Lider Oldboys Cup 35+.

Stalpot Amatorzy zwyciężyli w środę drużynę Tilgnera, włączając się do rywalizacji o prymat. Aby przedłużyć swoje nadzieje, musieli jednak liczyć na remis w starciu lidera – Oldboys Gołuchów z Victorią Komiz. Obrońcy mistrzowskiego tytułu w przypadku wygranej zostaliby nowymi przodownikami ligi, wygrana gołuchowian zapewniała im mistrzowski tytuł niezależnie od wyników ostatniej kolejki spotkań.

To był zacięty i bardzo wyrównany mecz, w którym świetnie spisywali się obaj bramkarze – Marcin Żółtek i Paweł Krusiewicz, broniący w beznadziejnych wręcz sytuacjach. Nie wszystko dało się jednak wybronić. Po uderzeniu Łukasza Wituckiego prowadzenie objęli gołuchowianie, ale odpowiedź Victorii Komiz była niemal natychmiastowa, bo już minutę później do wyrównania doprowadził Rafał Baranowski. Robert Zaworski jeszcze w pierwszej połowie wyprowadził pleszewski zespół na prowadzenie, jednak po przerwie bramki zdobywali już tylko gołuchowianie. Wyrównał z rzutu wolnego Dominik Marcinkowski, a gola na wagę mistrzowskiego tytułu wbił Dawid Lewicki. 3:2 dla Oldboys Gołuchów!

Gołuchowska ekipa triumfowała po raz pierwszy w historii Lider Oldboys Cup 35+. Cztery zwycięstwa ma na swoim koncie Victoria Komiz, trzykrotnie zwyciężał Tilgner, a po jednym mistrzowskim tytule mają gracze Rolbudu Taczanów i Straży Pożarnej Pleszew.

Mistrza już znamy, ostatnie mecze rozstrzygną obsadę pozostałych miejsc na podium. W najbliższą środę Stalpot Amatorzy zagrają z Tilgnerem i jeśli odniosą zwycięstwo, to zapewnią sobie drugą lokatę na mecie sezonu. Rozgrywki, zorganizowane przez Sebastiana Wasielewskiego, zakończą się za dwa tygodnie. W ostatniej kolejce Stalpot Amatorzy zmierzą się z Oldboys Gołuchów, a Tilgner zagra z Victorią Komiz. Robert Zaworski, zdobywca 15 goli, jest już blisko zwycięstwa w klasyfikacji strzelców. Dominik Włodarczyk i Dominik Marcinkowski tracą do niego pięć bramek.

LIDER OLDBOYS CUP 35+

Stalpot Amatorzy – Tilgner 5:3 (2:1)

Gole: Michał Potarzycki (2), Grzegorz Szwajkowski (2), Tomasz Mikołajczak – Krzysztof Konieczny (2), Dominik Włodarczyk

Oldboys Gołuchów – Victoria Komiz 3:2 (1:2)

Gole: Łukasz Witucki, Dominik Marcinkowski, Dawid Lewicki – Rafał Baranowski, Robert Zaworski