II Turniej Rankingowy. Darterzy rywalizowali w Pubie Piwnica

Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Dart Pleszew

II Turniej Rankingowy. Darterzy rywalizowali w Pubie Piwnica - Zdjęcie główne

Najlepsi darterzy II Turnieju Rankingowego | foto Stowarzyszenie Dart Pleszew

Sport Miłośników darta w naszym rejonie nie brakuje. Rywalizują regularnie na tarczach zawieszonych w pleszewskim Pubie Piwnica. Tym razem konkurowali w II Turnieju Rankingowym.

W gronie kobiet najlepszą okazała się Sylwia Grześkowiak, Tuż za nią uplasowała się Weronika Karwik, a trzecią lokatę wywalczyła Marta Nowak. W klasyfikacji generalnej po dwóch z pięciu turniejów całe podium okupują krotoszynianki. Prowadzi Sylwia Grześkowiak (88 punktów), wyprzedzając Martę Pawlicką (73) i Weronikę Karwik (55).

Do rywalizacji w grupie mężczyzn przystąpiło 20 darterów. Wszystkich pogodził Jakub Koralewski,, dla którego był to już 24. triumf na pleszewskich tarczach. W finale pokonał Jakuba Płócienniczaka. Trzecie miejsce wywalczył Norbert Pecyna (Jarocin)– mistrz z poprzedniego sezonu. Taką samą lokatę zajął Marcin Wojtkowiak (Krotoszyn). Jakub Koralewski umocnił się na czele klasyfikacji długofalowej, gromadząc w dwóch startach komplet stu punktów. Drugą lokatę okupuje Jakub Płócienniczak (76 punktów), Mikołaj Czajka z Krotoszyna jest trzeci (46), a czwartą pozycję zajmują ex aequo Przemysław Misiak (Ostrów Wlkp.) oraz wspomniany już Marcin Wojtkowiak. Obaj zgromadzili po 40 punktów.

Łącznie sklasyfikowano 28 uczestników. Czołowa ósemka po pięciu turniejach zakwalifikuje się do XIV Masters. Szansa na kolejne punkty nadarzy się 22. stycznia. Na ten dzień zaplanowano III Turniej Rankingowy. Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Dart Pleszew.