Jedna piłka od awansu

Jedna piłka od awansu - Zdjęcie główne

Dramat taczanowskich Żaków. Dosłownie jednej zwycięskiej piłki zabrakło, by awansować do II ligi tenisa stołowego. Tenisiści z taczanowskiego klubu stoczyli dramatyczny dwumecz z Nałęczą Ostroróg. Zabrakło szczęścia. W pierwszym pojedynku w Ostrorogu wygrali 6:4, by w rewanżu, rozegranym dzisiaj w Taczanowie, przegrać 4:6. O sukcesie rywali zadecydował w tej sytuacji lepszy bilans setów. Żaki od awansu dzieliła dosłownie jedna piłka. Przy stanie 4:5 przy stole rywalizowali Paweł Cisowski i Tomasz Cebrowicz. Pleszewianin prowadził 2:1 w setach, a w czwartym miał trzy piłki meczowe (10:7). Rywal wykazał się niesamowitą odpornością psychiczną, odrobił straty, zwyciężył też w piątym secie, pieczętując sukces Nałęczy. (ph)