Zobacz
22
zdjęć

SportAdepci sekcji kolarskiej Stali Pleszew dzięki zaangażowaniu swoich rodziców przeżyli kolejną sportową przygodę. W minionym tygodniu wzięli udział w trzyetapowym Tour de Pologne Junior, towarzyszącym zmaganiom kolarzy elity w Tour de Pologne UCI World Tour.

Tour de Pologne Junior stanowił cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży, który towarzyszył największemu kolarskiemu wyścigowi w Polsce, Tour de Pologne UCI World Tour. Jego główną misją była promocja aktywnego trybu życia i kolarstwa wśród młodzieży. Każdy z uczestników wyścigu otrzymał pakiet startowy, w którym znalazły się m.in. koszulka kolarska, plecak Tour de Pologne Junior, notatnik 81.TdP, kremy, napoje. Na całość zawodów złożyły się trzy etapy – w Prudniku (15 sierpnia), Katowicach (16 sierpnia) i w Krakowie (18 sierpnia). Pleszewską Stal reprezentowała siedmioosobowa grupa.

W wyścigu młodzików udanie zaprezentował się Wojciech Borecki, który na pierwszym etapie w Prudniku zajął 13. miejsce w stawce 102. cyklistów, którzy dojechali do mety. Do zwycięzcy, Jakuba Grygla (Victoria Jarocin), stracił zaledwie 14 sekund. W Katowicach Wojtek był 24., a w Krakowie – 31. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 19. pozycji. Spośród stalowców w wyścigu wziął także udział Jakub Biskupski, który ukończył dwa etapy. W grupie młodziczek metę osiągnęła Karolina Korzeniewska, która przyjechała w każdym z etapów w połowie stawki. W „generalce” była 21.

W gronie żaków początkowo najlepiej wiodło się Jakubowi Biernatowi. W Prudniku kolarz Stali finiszował w stawce 100. kolarzy na 12. pozycji, w Katowicach był 16. Niestety, miał pecha, przewrócił się i etapu w Krakowie nie ukończył, tracąc dwunastą lokatę, jaką zajmował po dwóch pierwszych startach. Ostatecznie został sklasyfikowany na 24. pozycji. Wystartowali ponadto Alan Grochecki, Maciej Czajka i Kajetan Osuch. Kajetan ładnie spisał się w Krakowie, pokonując dystans 12 km na 23. miejscu. Maciej był pod Wawelem 28, a w Katowicach - 28. Alanowi najlepiej poszło w stolicy Górnego Śląska, gdzie zajął 27. pozycję.

W galerii zdjęcia wykonane przez Ewelinę Młynarz, Justynę Czajkę i Honoratę Borecką.