KOSZ MŁODZIEŻOWY Mikołajkowy turniej zakończony

KOSZ MŁODZIEŻOWY Mikołajkowy turniej zakończony - Zdjęcie główne

Koszykarski maraton w hali sportowej Zespółu Szkół Technicznych w Pleszewie dobiegł końca. Po rozegraniu 20 spotkań wyłoniona została klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Piłki Koszykowej U’14.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna TKM Włocławek, pokonując w finale 79:43 MUKS Piaseczno. Koszykarz zwycięskiego zespołu, Krzysztof Babis, wybrany został MVP turnieju. Pleszewski Kosz ukończył zmagania na szóstej pozycji, przegrywając w meczu o piątą lokatę 36:91 z UKS-em 27 Katowice. Punkty w tym meczu zdobyli: Miłosz Marciniak – 7, Adam Koza – 7, Tomasz Pływaczyk – 6, Kacper Zaradny – 4, Dawid Słomiński – 4, Maksymilian Gawroński – 3, Bartłomiej Paterczyk – 3 i Julian Piekny – 2. Maksymilian Adamski, który podczas ostatniego starcia doznał urazu, wybrany został najlepszym zawodnikiem pleszewskiego zespołu. W całym turnieju zdobył 59 punktów.