Kręglarski Puchar Pleszewa

Kręglarski Puchar Pleszewa - Zdjęcie główne

Sukcesem organizacyjnym i sportowym gospodarzy zakończył się II Ogólnopolski Turniej Kręglarski Amatorów o Puchar Pleszewa. Na starcie stanęło 47 zawodników i zawodniczek z siedmiu ośrodków. Pleszewianie okazali się mało "gościnni". Wśród mężczyzn triumfował Witold Hajdasz (726), a drugi był Janusz Jezierski (720). Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył leszczynianin Piotr Sierpowski (705). Do ośmioosobowego finału awansowali ponadto dwa inni pleszewianie: Jarosław Pinkowski (5. miejsce; 676) i Adrian Grabowski (8; 655). Najlepszą kręglarką okazała się Aleksandra Walczak (707), a trzecią lokatę zajęła Iwona Jezierska (656). Pleszewianki przedzieliła jedynie Izabela Cwojdzińska (Tarnowo Pdg.) – 657. Zawody zorganizowane zostały przez TKKF Platan, grupę Oldboys, spółkę Sport Pleszew i UMiG Pleszew. Cenne nagrody zapewnili organizatorzy oraz grupa indywidualnych sponsorów.