Kręglarstwo. Podium w Turnieju Miast

Sport Kolejny sukces odnotowali pleszewscy kręglarze w ogólnopolskim Turnieju Miast. Tym razem lokatę na podium wywalczyła nie żadna z kobiet, ale mężczyzna.

Trzecie miejsce wywalczył bowiem Marcin Walczak, który strącił 370 kręgli. Taki sam rezultat wykulał czwarty w końcowej klasyfikacji Szymon Wasilewski. Anna Szymoniak zajęła w rywalizacji kobiet piąte miejsce (355 punktów), a Aleksandra Kowalska z rezultatem 348 punktów wywalczyła ósmą pozycję. Zespołowo Pleszew został sklasyfikowany na czwartej miejscu.

W klasyfikacji generalnej po sześciu turniejach Anna Szymoniak plasuje się na drugim miejscu. Aleksandra Kowalska zajmuje w stawce 40 kobiet piątą lokatę. Mężczyzn sklasyfikowano aż 147. Najlepsi kręglarze z Pleszewa okupują trzy miejsca na początku drugiej dziesiątki: Przemysław Spychaj - dwunaste, Szymon Wasilewski – trzynaste, a Janusz Jezierski – czternaste.

Finałowe zawody, kończące cykl, odbędą się w dniach 29-30 kwietnia w Sierakowie.