Reklama

Lekkoatleci na mistrzostwach Polski U'18

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Patrycja Kruchowska-Wojcieszak

Lekkoatleci na mistrzostwach Polski U'18 - Zdjęcie główne

foto Patrycja Kruchowska-Wojcieszak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W Bielsku Białej odbyły się 54. PZLA Mistrzostwach Polski U’18, rozegrane w ramach 28. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Nie zabrakło lekkoatletów z Pleszewa.

Dwoje zawodników reprezentowało pleszewską Stal. Łukasz Szymczak uzyskał w swojej serii biegu na 2000 metrów z przeszkodami dziesiąty czas 7:12,08 i w skali całych mistrzostw został sklasyfikowany na 22. pozycji. Milena Bochniak przebiegła 3000 metrów w czasie 11:58,29, niestety, sporo gorszym od rekordu życiowego i ostatecznie zajęła 22. miejsce.

Spośród podopiecznych trenerki Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak najlepiej powiodło się Pawłowi Marzyńskiemu, wypożyczonemu do MKL-u Jarocin. Uczeń NLO w Pleszewie zajął w biegu na 3000 metrów piętnaste miejsce, osiągając rezultat 9:37,15. W Systemie Sportu Młodzieżowego zdobył trzy punkty.

- Liczyliśmy na nieco więcej, przyjeżdżamy z nieco mniejszymi osiągnięciami. Jednakże jest to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, tutaj kwalifikuje się tylko 24 najlepszych zawodników w Polsce. Juniorzy młodsi to jeszcze dzieciaki i różnie radzą sobie ze stresem. My „oswoiliśmy lwa” i za rok będzie im już łatwiej. Przede wszystkim Milence, która jest rocznikiem młodszym na tej imprezie. Jestem z nich bardzo dumna – powiedziała Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy