Lider lepszy od wicelidera

Sport LZS Gołuchów pokonał w „meczu na szczycie” Stalpot Amatorów i otworzył sobie prostą drogę do drugiego w historii rozgrywek mistrzostwa.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gołuchowian, którzy po dwunastu minutach i dwóch trafieniach Jakuba Walerowicza wygrywali już 2:0. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 4:0. Gdy w 37’ Adrian Hajdasz po składnej, zespołowej akcji, podwyższył na 6:0, stało się jasne, że Amatorom pozostała walka o uratowanie twarzy. I to w sporym stopniu się udało, bo w przeciągu trzynastu minut zdołali strzelić cztery gole. Na piętnaście sekund przed zakończeniem Jakub Nowak zdobył ostatnią bramkę i mecz zakończył się wygraną lidera 8:4.

Myjnia pod Brzozą pauzowała, ale utrzymała trzecią pozycję. Wszystko za sprawą CX-80, który pokonał Tilgnera. Mateusz Kuś tym razem bramki nie strzelił, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 13 trafień. Alan Kurek (Tilgner) zdobył o jednego gola mniej, a Adrian Hajdasz (LZS Gołuchów)– o dwa.

W sobotę, 28 stycznia, odbędzie się kolejka numer 10. Zagrają: Myjnia pod Brzozą ze Stalpotem Amatorami (16:00), Bloki Gołuchów z CX-80 (17:00) oraz ZMDK z LZS-em Gołuchów (18:00).

FUTSAL LIGA GOŁUCHÓW

Termin IX – 21 stycznia 2023:

Stalpot Amatorzy – LZS Gołuchów 4:8

Gole: Mikołaj Potarzycki, Błażej Janecki, Marcin Wandzel, Krystian Benuszak – Adrian Hajdasz (2), Jakub Walerowicz (2), Albert Wasielewski, Łukasz Bartoszak, Patryk Stasiecki, Jakub Nowak

ZMDK – Bloki Gołuchów 3:8

Gole: Konrad Grzelak, Krzysztof Wojtczak, Mariusz Wojtczak – Mateusz Grabarek (2), Jakub Kieliba (2), Hubert Kupczyk (2), Dominik Marcinkowski, Łukasz Witucki

CX-80 – Tilgner 5:3

Gole: Fabian Baraniak (2), Wojciech Kranc (2), Łukasz Szymański – Alan Kurek (2), Dawid Szymczak