Mamy wicemistrza Polski

Mamy wicemistrza Polski - Zdjęcie główne

To jest udany rok dla pleszewskiego kręglarstwa. Po osiągnięciach juniorów i seniorów przyszedł czas na najmłodszych. Podczas mistrzostw Polski młodzików Damian Kaźmierczak sięgnął po srebrny krążek. Reprezentant pleszewskiego Platana już w eliminacjach osiągnął wartościowy wynik (504 punkty), w finale strącił 512 kręgli i z łącznym rezultatem 1016 punktów został wicemistrzem Polski. Srebrny medal wygrał zaledwie jednym kręglem, a w pokonanym polu pozostawił 40 innych rówieśników. W finale wystąpił też Szymon Wasilewski, zajmując szóstą pozycję (979). Nieźle było też w konkurencji par, bo Damian Kaźmierczak i Piotr Mieloszyk wywalczyli piąte miejsce (944 pkt). W klasyfikacji drużynowej Damian Kaźmierczak, Piotr Mieloszyk, Szymon Wasilewski i Mikołaj Tymecki zajęli lokatę szóstą. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend we Wronkach. Trenerem pleszewskich zawodników jest Janusz Jezierski. (ph)