Medale mistrzostw świata

Medale mistrzostw świata - Zdjęcie główne

Cztery medale zdobyli pleszewianie podczas rozegranych w chorwackim Varazdinie Mistrzostw Świata World Kickboxing Federation. W mistrzostwach wzięło udział ponad 700 zawodników z 32 krajów. W składzie reprezentacji Polski znalazło się dwóch pleszewian, występujących na co dzień w Kaliskim Stowarzyszeniu Sportów Walki Arkadia. Nasi zawodnicy wystartowali w dwóch formułach – K-1 i muay tai, zdobywając ogółem cztery medale. Największy sukces odnotował Andrzej Kowalski, który w kategorii -86 kg oriental rules muay tai sięgnął po złoty medal, pokonując w finale Austriaka Sase Dimitrijevica! Do "złota" dorzucił "brąz" w formule K-1. Drugi z pleszewian, Mateusz Duczmal, w formule K-1 przegrał w półfinale z zawodnikiem z Rumuni – Nicole Morosanu i tym samym zdobył brązowy medal. Z kolei w formule oriental rules muay thai poszło mu zdecydowanie lepiej. Dotarł do finału, przegrywając w nim z Węgrem Nagy Ede. Zawodnicy Arkadii powrócili z sześcioma medalami, bo dwa krążki (srebrny i brązowy) zdobyła ponadto Anna Sikora. (ph)