Mistrzostwa Polski Seniorów U50 w Kręglarstwie Klasycznym. Świetny występ Janusza Jezierskiego - Zdjęcie główne

Janusz Jezierski

Sport Świetny start odnotował Janusz Jezierski w 25. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów U50 w Kręglarstwie Klasycznym.

Zawodnik Platana Pleszew strącił pierwszego dnia zawodów 534 kręgle i awansował do decydującej rozgrywki z siódmym wynikiem. W finale uzyskał najlepszy rezultat mistrzostw - 585 punktów i z sumą 1119 punktów awansował na czwarte miejsce. Do srebrnego medalu zabrakło raptem dwóch kręgli, a do brązowego – jednego.

Zwyciężył Krzysztof Kamiński (Czarna Kula Poznań; 1149), wicemistrzem został Włodzimierz Dutkiewicz (Start Gostyń, 1121), a „brąz” przypadł Jarosławowi Kramerowi (Wrzos Sieraków; 1120).

Drugi z graczy Platana, Witold Hajdasz, uzyskał 479 punktów i zajmował po eliminacjach 18. miejsce, ostatnie premiowane grą w finałowej rozgrywce. Do decydujących rzutów jednak nie przystąpił, a zatem sklasyfikowany został na 18. pozycji.

Mistrzynią Polski w gronie kobiet została Agata Banaszak (Czarna Kula Poznań), była kręglarka pleszewskiego Platana. Zawody zakończyły się dzisiaj w Sierakowie.