MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Jak poradzili sobie pleszewianie?

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Jak poradzili sobie pleszewianie? - Zdjęcie główne

Czterech zawodników z dwóch pleszewskich klubów wystartowało dzisiaj w Kwidzyniu w 92. Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Najlepiej powiodło się Dorianowi Grali, który na dystansie 5000 metrów juniorów młodszych (U’18) uplasował się na ósmym miejscu. Tym samym reprezentant LKS-u OSiR Pleszew wywalczył w krajowym współzawodnictwie sportowym młodzieży uzdolnionej 4 punkty.

Dwa oczka w Systemie Sportu Młodzieżowego trafiły na konto Filipa Grada. Kolejny z podopiecznych trenera Bernarda Woźniaka rywalizował w biegu na 3000 metrów juniorów (U’20) i linię mety przekroczył na szesnastej pozycji.

Sporego pecha miał zawodnik Stali Pleszew, Kacper Banaszak, który stanął na starcie biegu na 3000 metrów juniorów, ale ze względu na kontuzję pięty konkurencji nie ukończył. Linię mety przekroczył za to Mikołaj Janik. Junior młodszy lekkoatletycznej sekcji Stali Pleszew został sklasyfikowany na 44. pozycji biegu na 5000 metrów.

Stal kończy sezon z dorobkiem 12. punktów. LKS OSiR Pleszew zgromadził ich 21, ale jeszcze do jego dorobku zostanie dopisana połowa zdobyczy punktowych Olgi Czajki. Uczennica I LO w Pleszewie, trenowana przez Patrycję Kruchowską-Wojcieszak, w tym roku z powodzeniem punktowała w barwach MKL Jarocin.