Nasi pną się w górę

Nasi pną się w górę - Zdjęcie główne

Po dzisiejszych meczach o mistrzostwo kaliskiej klasy okręgowej i A-klasy trzy nasze zespoły awansowały w tabelach.

Piłkarze Stali Pleszew po piątym z rzędu zwycięstwie awansowali w tabeli „okręgówki” na czwarte miejsce. Losy pojedynku z Astrą Krotoszyn rozstrzygnięte zostały w pierwszym kwadransie. Już w 4’ szarżę Krystiana Benuszaka przerwał Szymon Jankowski, za co został ukarany czerwoną kartką. Rzut wolny świetnie wykonał sam poszkodowany i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Rywale odpowiedzieli trzy minuty później. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Michał Potarzycki i głową pokonał Krzysztofa Śledzianowskiego. Po czterech minutach było już 2:1. Bramkarz Astry, Patryk Wojtkowiak, sparował przed siebie uderzenie Norberta Ceglarka, a skuteczną dobitką popisał się Benuszak. O jedną lokatę w dół spadli Czarni Dobrzyca, którzy jednak uzyskali niezły bezbramkowy rezultat w Opatówku. Trener Michał Kosiński zarzekał się, że nie zagra na boisku. W twardym postanowieniu wytrzymał trzy wiosenne kolejki! Dwie ostatnie pozycje opuścili w tabeli A-klasy gracze Unii i Żaków. Unici rozgromili CKS Zduny 7:0. Po trzy gole wbili Mateusz Rybarczyk i Patryk Cierzniak i jednym trafieniem popisał się Łukasz Krzyżostaniak. Taczanowianie wygrali w Witaszycach z miejscowym WKS-em 3:1. Bohaterem pojedynku był Dominik Włodarczyk, który strzelił dwie pierwsze bramki, a trzecia padła z rzutu karnego po faulu na nim. "Jedenastkę" wykorzystał Adam Włodarczyk. Szerzej o niedzielnych meczach we wtorkowym "Życiu Pleszewa". (ph)