Niemal wszyscy finaliści XVI Masters już znani

Niemal wszyscy finaliści XVI Masters już znani - Zdjęcie główne
Zobacz
3
zdjęć

Sport V Turniej Rankingowy Darta, przeprowadzony w minioną sobotę w Piwnicy 2.0 Parku Wodnego „Planty”, wyłonił niemal wszystkich finalistów XVI Masters.

W ostatnich w tym sezonie zawodach rankingowych rywalizowało 24 mężczyzn i 10 kobiet. W darterskim turnieju pań górą była krotoszynianka Sylwia Grześkowiak, pokonując w finale ostrowiankę Annę Kowalczyk. Na trzecich miejscach uplasowały się ex aequo Marta Pawlicka (Krotoszyn) i Emilia Gutowska z Pleszewa. W klasyfikacji końcowej, uwzględniających pięć rankingowych startów, zwyciężyła Anna Kowalczyk (215 punktów), wyprzedzając Martę Pawlicką (203) i Sylwię Grześkowiak (179). Najlepsza z pleszewianek, Emilia Gutowska, sklasyfikowana została na czwartej pozycji z dorobkiem 122 punktów. Na pleszewskich tarczach rywalizowało w tym sezonie 19 zawodniczek.

W męskiej rywalizacji po raz pierwszy zwyciężył Marcin Kmieciak z Krotoszyna, który w finale wygrał z Marcinem Zielezińskim (Ostrów Wlkp.). Lokatą numer trzy zadowolili się pleszewianin Jakub Koralewski i Dawid Kwiatkowski (Wrocław). W rankingu końcowym najwięcej punktów zgromadził Marcin Zieleziński (146), który wyprzedził Dawida Kwiatkowskiego (122) i pleszewianina Piotra Jańczaka (119). Kolejny z pleszewian, Jakub Koralewski, uplasował się na czwartym miejscu (104). Sklasyfikowano 104 darterów.

Najlepsza ósemka rankingu wśród mężczyzn i szóstka w gronie kobiet otrzymała zaproszenia do finałowych zawodów Masters. Stawkę uzupełni jeszcze czterech darterów i dwie darterki z rozgrywanych we wtorkowe wieczory zawodów Pleszew Steel Cup. XVI Masters przeprowadzony zostanie 25 maja. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Dart Pleszew.