Ogólnopolski turniej szachowy w Pleszewie

Ogólnopolski turniej szachowy w Pleszewie - Zdjęcie główne

105 zawodników rywalizowało dzisiaj w sali sportowej ZSP nr 1 w II Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Pleszewa. Spory sukces odniósł uczeń SP Tomice, Oskar Dixa, który okazał sie najlepszy w kategorii do 10 lat. Jego brat, Wiktor, był czwarty w grupie do 14 lat. Uczennica SP nr 2 w Pleszewie, Joanna Dixa, była w tej samej kategorii szósta, a w gronie dziewczyn – druga. W kategorii open trzecią lokatę wywalczył Krzysztof Sobiech – pleszewianin, reprezentujący barwy KTSz-W Kalisz. Spośród reprezentantów Wieży Pleszew, najwyższą pozycję, czwartą, zdobył Tomasz Liberski. Anna Depta była natomiast w klasyfikacji kobiet trzecia. Organizatorzy – Szkoła Szachowa SzachMistrz i KTSz-W Kalisz – przewidzieli dla najlepszych puchary, odrębnie w gronie kobiet i mężczyzn. Każde dziecko w kategorii do 7 lat uhonorowane zostało pamiątkowym medalem. (ph)