Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate - Zdjęcie główne

Sześcioro zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny, przeprowadzonych w Prudniku. Kacper Vogt (ur. 10-11 lat; -40 kg) zdobył złoty medal, a drogę na najwyższy stopień podium utorował sobie pięcioma wygranymi walkami. W finale kategorii młodzików (-45 kg) spotkała się dwójka pleszewskich zawodników. Filip Vogt pokonał 1:0 Macieja Śmigielskiego. Na podium stanęło też rodzeństwo Sadowskich. Maksymilian był drugi w kumite chłopców 10-11 lat, +40 kg, a jego siostra Basia zajęła trzecią pozycję w kumite młodziczek +45 kg. W zawodach wystartował ponadto Dawid Szymura, zajmując w kumite młodzików +45 kg piątą pozycję. (ph)