Piotr Kuczyński wicemistrzem Wielkopolski - Zdjęcie główne
Zobacz
12
zdjęć

Sport Kolejny świetny start odnotował Piotr Kuczyński, wygrywając w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w Tenisie Stołowym mecz za meczem. Ostatecznie wywalczył srebrny medal.

Zawodnik Żaków Taczanów rewelacyjnie zaprezentował się już w turnieju eliminacyjnym. Pokonał 3:0 Eryka Góreckiego (Orzeł Wysocko Wielkie), w 1/8 finał w tych samych rozmiarach ograł Franciszka Jędrzejaszka (Wicher Lisiec Wielki). W kolejnych grach również bez straty seta zwyciężył Igora Borowskiego (Polonia Śmigiel), Maurycego Woźniaka (Warta Oborniki) i w finale Tymoteusza Wieczorka (Polonia Śmigiel), kończąc zmagania w turnieju eliminacyjnym na pierwszym miejscu! W pokonanym polu pozostawił 31 rywali.

Do dwóch najlepszych zawodników tej fazy dołączyli trzej tenisiści stołowi, posiadający limit krajowy. Uczeń z pleszewskiej „Dwójki” kontynuował znakomite występy. Zwyciężył 3:1 Dominika Siąkowskiego (MUKS Kings of the Table Przeźmierowo) i 3:0 Tymona Kokota (Tajfun Ostrów Wielkopolski). Nie sprostał jedynie najlepszemu w tej kategorii wiekowej w Polsce Hubertowi Kwiecińskiemu (Wicher Lisiec Wielki). Starszy o rok zawodnik został zatem mistrzem Wielkopolski, nasz reprezentant stanął na drugim stopniu podium. Ale to nie jedyny sukces, jaki Piotr osiągnął przy tenisowych stołach w Raszkowie. Zakwalifikował się bowiem do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody odbędą się w dniach 3-5 maja w Sępólnie Krajeńskim. Brawa należą się także Wiktorowi Talarowi, który zaopiekował się naszym tenisistą podczas turnieju w Raszkowie.