Pozostały baraże

Pozostały baraże - Zdjęcie główne

Koszykarzom Open Basket Pleszew nie udało się pokonać w Szczecinie Radexu. Było bardzo blisko, ale ostatecznie z awansu do I ligi cieszyli się podopieczni Zbigniewa Majcherka. Po pierwszej kwarcie miejscowi prowadzili 25:15. W drugiej odsłonie pleszewianom udało się odrobić niemal wszystkie straty (37:38) i emocje sięgnęły zenitu. Open wygrywał walkę na tablicach i wyszedł nawet na czteropunktowe prowadzenie, by pod koniec tej odsłony stracić je (56:52 dla gospodarzy). Niestety, w ostatniej kwarcie miejscowa drużyna szybko odskoczyła na ośmiopunktowy dystans. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Stanisław Prus i na trzy minuty przed końcem zawodów Radex prowadził już 72:59. Wynik próbował jeszcze gonić Paweł Machynia, ale ostatecznie skończyło się rezultatem 77:68 dla gospodarzy. Radex w I lidze, a pleszewskiej drużynie przyjdzie poszukać szansy w barażu. (ph)

Punkty dla Open Basket Pleszew: Jakub Dryjański – 17, Paweł Machynia – 12, Łukasz Olejnik – 12, Adam Kaczmarzyk – 9, Marcin Kałowski – 6, Jakub Szymczak – 6, Rafał Kikowski – 5, Tomasz Zyber - 1