Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

PROEKO IV LIGA. Gołuchowski popis w Kaliszu - Zdjęcie główne

Krystian Benuszak ustrzelił hat-tricka w 19 minut | foto Piotr Hain

Sport Jesienią nad boiskiem przy Wale Matejki też padał deszcz, ale to jedyne podobieństwo z dzisiejszym meczem. Wtedy LKS przegrał z KKS-em II Kalisz 1:3, teraz wygrał aż 6:1.

LKS już do przerwy prowadził 3:0. Ostre strzelanie rozpoczął rewelacyjnym uderzeniem w „same widły” Adrian Hajdasz. Pięć minut później Grzegorz Kuś wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką jednego z kaliskich defensorów. Jeszcze przed przerwą Szymon Młynarczyk po dwójkowej akcji z Adrianem Hajdaszem podwyższył na 3:0.

W 60’ na boisku zameldował się Krystian Benuszak i potrzebował raptem 25 minut, by ustrzelić hat-tricka. Przy pierwszym golu asystował Paweł Stempień. Drugie trafienie to już indywidualny popis napastnika LKS-u, który wyszedł do pressingu, odebrał piłkę stoperom, ograł bramkarza i kopnął piłkę do pustej bramki. Trzeci gol zdobyty został przez „Bennego” głową, a dośrodkowywał Jakub Skowroński.

Wszystkie bramki strzelali LKS-iacy, bo autorem honorowego trafienia dla KKS-u był gołuchowski wychowanek, Wiktor Smoliński, który pokonał Tomasza Szymkowiaka z rzutu karnego.

- Poskutkowała dzisiaj praca wykonana na treningach jeżeli chodzi o małe gry. W całym meczu dużo było wymian podań na małej przestrzeni. Przenosiliśmy ciężar grania z jednej strony na drugą, otwierały nam się bardzo ładnie dośrodkowania, które nie zawsze jakościowo były najlepsze, ale dużo tych akcji od skrzydła przeprowadziliśmy. Mecz dobry w naszym wykonaniu pod względem taktyczno-technicznym. Staraliśmy się odbierać piłkę poprzez wysoki pressing. Trzeba powiedzieć, że Kalisz miał dzisiaj bardzo młodzieżowy skład. To nie był ten KKS, z którym graliśmy na jesień, gdy był wzmocniony zawodnikami pierwszej drużyny, ale z takimi chłopakami też trzeba grać. Potrafili odebrać punkty choćby Warcie Międzychód. Cieszymy się z wysokiego zwycięstwa. To jest nasz drugi okazały wynik po zwycięstwie 8:0 w Lesznie - powiedział Maciej Dolata, trener LKS-u Gołuchów.

KKS II 1925 KALISZ – LKS GOŁUCHÓW 1:6 (0:3)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Marcin Wandzel Ż, Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek, Paweł Stempień (80’ Paweł Majusiak), Dominik Domagalski (85’ Michał Marciszak), Dawid Guźniczak, Patryk Kieliba (75’ Konrad Chojnacki), Jakub Szymkowiak (60’ Maciej Marcinkowski), Adrian Hajdasz (60’ Krystian Benuszak), Szymon Młynarczyk (70’ Jakub Skowroński)

Bramki: 0:1 – Adrian Hajdasz (19’), 0:2 – Grzegorz Kuś (24’ z karnego), 0:3 – Szymon Młynarczyk (40’), 0:4 – Krystian Benuszak (66’), 0:5 – Krystian Benuszak (74’), 1:5 – Wiktor Smoliński (76’ z karnego), 1:6 - Krystian Benuszak (85' głową)