PROEKO IV LIGA. LKS jedenasty raz z czystym kontem

Sport LKS Gołuchów utrzymał miano drużyny z najlepszą defensywą w IV lidze. Po raz jedenasty zagrał na zero z tyłu, pokonując KKS II 1925 Kalisz 1:0.

Rezerwy KKS-u Kalisz ze względu na równoległy występ pierwszej drużyny przyjechały do Gołuchowa wyłącznie w młodzieżowym składzie. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali trzej wychowankowie gołuchowskiego klubu: Jakub Kieliba, Wiktor Smoliński i Kamil Matysiak. I kaliska młodzież wysoko zawiesiła poprzeczkę naszej drużynie, osłabionej absencją Krystiana Benuszaka.

- Spodziewałem się, że mecz będzie trudny, ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak bardzo trudny. Młodzież, która dzisiaj przyjechała, postawiła nam bardzo trudne warunki. Momentami miałem takie wrażenie, że tych zawodników w strojach zielonych jest więcej, bo biegali przez pełne 90 minut. Moi piłkarze za każdym razem czuli pressing i za każdym razem byli zmuszani do tego, by grać z przeciwnikiem na plecach – skomentował wydarzenia na boisku Maciej Dolata, trener LKS-u Gołuchów.

Jedyny gol padł już w drugiej minucie. Grzegorz Kuś wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Pawle Stempniu. W kolejnych minutach lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, a najlepszej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Kamil Matysiak. Pod koniec meczu dwukrotnie bliski podwyższenia prowadzenia był Łukasz Nogaj. Najpierw praktycznie podał piłkę bramkarzowi, a później mógł uderzać, ale odegrał futbolówkę „spalonemu” Michałowi Marciszakowi. Szkoda, ale i tak trzy punkty zostały w Gołuchowie.

LKS GOŁUCHÓW – KKS II 1925 KALISZ 1:0 (1:0)

LKS Gołuchów: Kacper Dziuba, Marcin Wandzel, Dominik Domagalski, Grzegorz Kuś, Paweł Stempień, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Adrian Hajdasz Ż (62’ Jakub Szymkowiak), Maciej Marcinkowski (71’ Łukasz Nogaj), Konrad Chojnacki (84’ Michał Marciszak), Szymon Młynarczyk (71’ Paweł Majusiak)

Bramka: 1:0 – Grzegorz Kuś (2’ z karnego)