Prosna Chocz-Kwileń blisko awansu

Prosna Chocz-Kwileń blisko awansu - Zdjęcie główne

Drużyna Prosny Chocz-Kwileń jest już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do kaliskiej A-klasy.

Podopieczni trenera Adriana Popławskiego pokonali dzisiaj 3:1 Tarchalankę Tarchały Wielkie. Co prawda po pierwszej połowie to rywale byli górą (gol w 7' Łukasza Dolaty), ale reprymenda pleszewskiego szkoleniowca poskutkowała i po przerwie bramki strzelali już tylko miejscowi: Kamil Adamkiewicz (63'), Hubert Strzykała (63' z karnego) i Mateusz Rybarczyk (86' głową). Choczanie zachowali w tabeli dziewięciopunktową przewagę nad LKS-em II Gołuchów, który po golach Rafała Górnego, Filipa Szkudlarza i Patryka Kubczyka zwyciężył w Tursku Sokół Chwaliszew 3:0. Jeżeli Prosna w najbliższą sobotę pokona Sokół Chwaliszew, a gołuchowianie potkną się w niedzielnym derbowym starciu z Lasem Kuczków (przegrał dziś 0:3 z CKS-em Zduny), to sprawa awansu już zostanie rozstrzygnięta.