Proton A-klasa. Emocjonujące derby w Dobrzycy

Sport Wielkie emocje w Dobrzycy. Derbowy pojedynek przyniósł aż siedem goli, niespodziewane zwroty akcji i dwie czerwone kartki.

Trafienie pod poprzeczkę Piotra Wleklińskiego zapewniło miejscowym prowadzenie (18’). Radość Czarnych była krótka, bo już minutę później był remis 1:1. Wyrównującego gola wbił Brajan Jujka. W 33’ Piotr Wlekliński wykorzystał prostopadłe podanie od Damiana Krzyżaniaka i ponownie wyprowadził Czarnych na prowadzenie.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Jakub Wasielewski ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i dobrzyczanom przyszło grać w osłabieniu. Nie przeszkodziło to jednak Remigiuszowi Prusakowi podwyższyć na 3:1 (50’). Wkrótce ilości zawodników na boisku wyrównały się, bo Jeremiasz Łagodzki za uderzenie głową Piotra Wleklińskiego obejrzał „czerwień”.

Co ciekawe, Gladiatorzy, grając w dziesięciu, zaczęli dominować. Kontaktowego gola powinien uzyskać Adrian Włodarczyk, gdyby nie fenomenalna interwencja Mateusza Matłoki. Powiodło się dopiero w 72’ Adrianowi Chojeckiemu, któremu piłkę – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Włodarczyka - zgrał Łukasz Żakowski. Dwie minuty później było 3:3. Strzelił Brajan Jujka, asystował Dawid Borowiak. Ostatnie słowo należało jednak do Czarnych, a zwycięskiego gola uzyskał w zamieszaniu podbramkowym Kornel Maciejewski. Ten sam piłkarz mógł jeszcze podwyższyć na 5:3. Minął już bramkarza Kacpra Malińskiego, ale ostatecznie chybił.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ NASZYCH DRUŻYN

Proton A-klasa:

RKS Radliczyce - Las Kuczków 3:1 (gol dla Lasu: Norbert Ceglarek)

Prosna Chocz - Huragan Szczury 2:2 (gole dla Prosny: Kamil Adamkiewicz - 2)

Żaki Taczanów - Ruch Bojanowo 0:2

Red Box klasa okręgowa:

LKS II Gołuchów - Grom Golina 3:1 (gole dla LKS-u: Michał Marciszak - 2, Dominik Marcinkowski - z karnego)