Proton A-klasa. Gladiatorzy pokonali dotychczasowego lidera [ZDJĘCIA]

Sport Gladiatorzy Pieruszyce pokonali 4:1 CKS Zduny, zrzucając swojego rywala z pozycji lidera grupy 8 Proton A-klasy.

Sporo jednak czasu minęło, zanim pieruszyckie celowniki zostały wyregulowane. Już na początku Dawid Borowiak nie wykorzystał rzutu karnego, uderzając w poprzeczkę. Nieco później ten sam piłkarz po raz drugi obił poprzeczkę, tym razem po kontrataku. W końcu poszczęściło się Remigiuszowi Korzeniewskiemu. Asystą popisał się… bramkarz Kacper Maliński.

W drugiej połowie popularny „Korzeń” wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Albina Marciniaka i głową pokonał Kacpra Kołodzieja. Dawid Borowiak wreszcie uderzył precyzyjnie i strzałem sprzed linii pola karnego podwyższył na 3:0. Gol numer cztery był efektem kontrataku, wykończonego przez Bartosza Łyskawkę.

W przedostatniej minucie podstawowego czasu gry Dominik Jędrkowiak zdobył dla Zdun bramkę z rzutu karnego, ustalając wynik potyczki. Rywale na honorowe trafienie zasłużyli. Już wcześniej byli bliscy zdobycia gola z dwórz rzutów wolnych. Kacper Maliński uporał się z tymi uderzeniami.

Tymczasem w doliczonym czasie gry mogło być nawet 5:1. Maciej Larek "głowkował" minimalnie obok słupka.

Pieruszyczanie awansowali w tabeli na trzecie miejsce. Dwa punkty przed nimi znajduje się Prosna Chocz, która wygrała dotąd wszystkie trzy mecze.