PST Cup. Tenisowe zmagania na pleszewskich kortach

Autor: | Zdjęcie: PST

PST Cup. Tenisowe zmagania na pleszewskich kortach - Zdjęcie główne

Najlepsi tenisiści wraz z prezesem PST, Markiem Szymoniakiem | foto PST

SportAż 24 tenisistów wzięło udział na pleszewskich kortach w dorocznym singlowym turnieju PST Cup.

Obfite opady deszczu, które przydarzyły się w miniony piątek, mogły bardzo pokrzyżować plany organizatorom. Do sobotnich zawodów zgłosiło się aż 24 tenisistów, co przy dwóch krytych kortach stanowiłoby zadanie trudne do wykonania. Na szczęście w sobotę pogoda dopisała i PST Cup przeprowadzono bez najmniejszych problemów.

W dwóch kategoriach wiekowych rywalizowało po dwunastu graczy. W grupie open górą był Marcin Szemiot. Tenisista ze Złotoryi pokonał w finale 6:1,7:5 Filipa Jerzyka z Krotoszyna, powtarzając ubiegłoroczne osiągnięcie. W pojedynku o trzecie miejsce rywalizowali dwaj pleszewianie. Mateusz Kuźniacki wygrał 7:5, 6:4 z Rafałem Kondrackim. W finale kategorii 50+ Piotr Jaros ze Zduńskiej Woli zwyciężył 6:3, 6:0 kaliszanina Jacka Owczarka. Trzecie miejsce przypadło pleszewianinowi Krzysztofowi Kuźniackiemu, który okazał się lepszy od kaliskiego tenisisty Jacka Cichorskiego, zwyciężając go 7:5, 6:4. Najlepsi w obu kategoriach otrzymali puchary i nagrody.

Turniej zorganizowany i przeprowadzony został w ramach zadania publicznego, dofinansowanego ze środków Miasta i Gminy Pleszew.

A tak było przed rokiem: Tenisowy PST Cup