Red Box V liga. Efekt „nowej miotły” zadziałał. Pierwsza wygrana Stali

Opublikowano: Aktualizacja:

Red Box V liga. Efekt „nowej miotły” zadziałał. Pierwsza wygrana Stali - Zdjęcie główne

Sport Tobiasz Wojcieszak zadebiutował w roli trenera Stali Pleszew w wyjazdowym meczu z Orłem Mroczeń. Ze wszech miar udanie. Stal pokonała ekipę Marka Wojtasiaka 4:1.

Prowadzenie zapewnił Stali Patryk Adamski, który wykorzystał dośrodkowanie Patryka Zacharczuka. Całą akcję zainicjował Tomasz Zawda, który krótko po przerwie wywalczył rzut wolny. Do piłki podszedł Bartosz Cierniewski, zaskakując bramkarza Orła, Rafała Peksę, bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Miejscowi nie złożyli broni, wykorzystali błąd stalowców w środku pola i już minutę później wbili kontaktową bramkę. Od 65’ przyszło im jednak zagrać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czysta pozycję Patryku Adamskim obejrzał Bartosz Kurzawa. Grę w przewadze jednego gracza pleszewianie wykorzystali bezlitośnie. Łukasz Bartoszak, który na bisku pojawił się kilka minut wcześniej, nie zmarnował Tomaszowi Zawadzie kolejnej asysty i podwyższył na 3:1.

Dzieła zniszczenia dokonał grający na pozycji „10” Bartosz Cierniewski, pieczętując w doliczonym czasie okazałą i raczej dość niespodziewaną wygraną, dodajmy - na specyficznym boisku. Tobiasz Wojcieszak wszedł zatem w trenerskie buty zespołu seniorów z przytupem.

– Podkreślam, że cały czas jestem trenerem tymczasowym. Współpraca z piłkarzami z drużyny Stali układa się bardzo dobrze, myślę, że wszyscy są zadowoleni. Chłopacy pokazali dzisiaj wielkie serce do gry, zrealizowali wszystkie założenia taktyczne i wygrali mecz całkowicie zasłużenie – ocenił nowy trener drużyny seniorów.

ORZEŁ MROCZEŃ – STAL PLESZEW 1:4 (0:1)

KS Stal Pleszew: Dawid Sass – Patryk Zacharczuk Ż (72’ Michał Wachowiak), Łukasz Jańczak, Mikołaj Adamek, Emil Poczta (56’ Adam Zacharczuk), Adam Wojciechowski, Mateusz Raczyk Ż (90’ Paweł Królik), Tobiasz Krowiacz (46’ Jeremi Wabiński), Tomasz Zawada, Bartosz Cierniewski, Patryk Adamski (66’ Łukasz Bartoszak)