Red Box V liga. Pleszew. Zadecydowała końcówka meczu

Sport Piłkarze Stali odnieśli trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej, tym razem pokonując rywali z Sompolna. Łatwo jednak nie było.

Rywale już w 7’ strzelili gola i bronili korzystnego wyniku. Do wyrównania udało się doprowadzić dopiero w 45’. Tomasz Zawada zaadresował piłkę za linię obrony, tę przejął Łukasz Jańczak, odegrał do Bartłomieja Bąkowskiego, który strzelił do pustej bramki. W 66’ Konrad Papiernik sfaulował w polu karnym Bartłomieja Bąkowskiego, a „jedenastkę” zamienił na gola Dawid Krzyżaniak. Kilka minut później role się odwróciły. Tym razem rzut karny mieli gracze z Sompolna, gdyż Michał Wachowiak nieprawidłowo powstrzymał Przemysława Jankowskiego. Zrobiło się 2:2 i bardzo nerwowo.

Kluczowa była bramka Łukasza Jańczaka na trzy minuty przed upływem zasadniczego czasu gry. Kapitan Stali wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Zawady i głową pokonał Kamila Ziemlacza. W doliczonym czasie gry Dawid Krzyżaniak przymierzył z dystansu, piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. 4:2 dla Stali!

- Obawiałem się tego meczu, bo ta przerwa spowodowana pandemią spowodowała wielki znak zapytania co do formy zespołu. Treningi nie mogły być prowadzone. Nam co prawda udało się rozegrać dwa mecze sparingowe, ale praktycznie bez treningów. Moim zdaniem pierwsza bramka dla gości padła ze spalonego. Ustawiła ona mecz, nam się grało ciężko. Rywale nastawieni byli wyłącznie na bronienie i na kontratak. Na całe szczęście strzeliliśmy bramkę jeszcze w pierwszej połowie, co dało nam wiarę na drugą połowę. Strzeliliśmy jeszcze trzy bramki i odnieśliśmy zwycięstwo – powiedział po meczu Mariusz Kułak, trener Stali.

STAL PLESZEW – GKS SOMPOLNO 4:2 (1:1)

Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Michał Wachowiak Ż (80’ Szymon Augustyniak), Łukasz Jańczak Ż, Adam Wojciechowski Ż, Adam Zacharczuk (46’ Bartosz Cierniewski), Szymon Rudziński, Dawid Krzyżaniak, Tobiasz Krowiacz (85’ Damian Stasiak), Tomasz Zawada, Patryk Adamski (65’ Bartosz Mazurek), Bartłomiej Bąkowski Ż

Bramki: 0:1 – Mikołaj Kordyl (7’), 1:1 – Bartłomiej Bąkowski (45’), 2:1 – Dawid Krzyżaniak (67’ z karnego),  2:2 – Bartosz Domaniecki (76’ z karnego),  3:2 – Łukasz Jańczak (87’ głową),  4:2 – Dawid Krzyżaniak (91’)