„Srebro” Mateusza Siudy

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kasjaniuk/PZLA

„Srebro” Mateusza Siudy - Zdjęcie główne

Finał mistrzostw Polski w sprincie | foto Tomasz Kasjaniuk/PZLA

SportMateusz Siuda od dłuższego czasu znajduje się w ścisłej czołówce polskich sprinterów, notując kolejne sukcesy. Nie inaczej było podczas trwających w Gorzowie Wielkopolskim 99. PZLA Mistrzostw Polski.

Pleszewianin, reprezentujący barwy AZS OŚ Poznań, w swoim biegu eliminacyjnym był najlepszy, kwalifikując się do finału z czasem 10,52. W finale pobiegł szybciej (10,42), ustępując pola jedynie Dominkowi Kopciowi (Agros Zamość; 10,37). Tym samym wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski seniorów w biegu na 100 metrów.

Absolwent I LO w Pleszewie przed rokiem zajął w krajowym czempionacie seniorów w Suwałkach czwarte miejsce, a dwa lata temu stanął w Poznaniu na trzecim stopniu podium. Na swoim koncie ma medal XXV Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, wywalczony w ubiegłym roku w Monachium w sztafecie 4X100m.

Mateusz Siuda jest sportowym wychowankiem trenera Bernarda Woźniaka. To pod jego okiem zdobywał w LKS-ie OSiR Pleszew pierwsze sprinterskie szlify. Grał też w piłkę nożną w Stali Pleszew.