Stal łamie matematyczne reguły - Zdjęcie główne
Zobacz
33
zdjęć

Sport Matematycznie rzecz biorąc połowy są równe. Ale nie dla piłkarzy Stali Pleszew. Udowodnili to już kilka razy.

Stalowcy, przystępując do meczu z Odolanovią, wiedzieli już, że grę w barażach o awans do V ligi mają zapewnioną. Zadecydowała o tym wczorajsza porażka GKS-u Grębanin z Pogonią II Nowe Skalmierzyce. Pojedynek nie miał zatem aż tak wielkiego ciężaru gatunkowego, ale jeśli był to test przed barażowym dwumeczem, to w pierwszej połowie Stal oblała go z kretesem. Odolanovia prezentowała się lepiej, była bardziej konkretna w swoich akcjach i dlatego zwyciężała 2:0. Autorem obu trafień był Damian Gmerek, który przy odrobinie szczęścia mógł i powinien mieć na swoim koncie hat-tricka. Defensorzy Stali zostawiali mu zdecydowanie za dużo miejsca, jakby zapominając, że napastnik Odolanovii strzelił dotąd w „okręgówce” aż 27 goli.

Po przerwie zobaczyliśmy odmienioną Stal, grającą z rozmachem i stwarzającą sobie sporo okazji bramkowych. Kontaktowa bramka padła po rzucie wolnym, egzekwowanym przez Krzysztofa Czabańskiego. Kamil Czołnik uprzedził Eryka Janowskiego i wpakował piłkę do własnej bramki. Do wyrównania też doszło po stałym fragmencie gry, tym razem po rzucie rożnym. Kilka przebitek piłki na przedpolu bramki, w końcu futbolówka trafiła do Łukasza Jańczaka, który gola strzelił głową.

Wynik już się nie zmienił, choć stalowcy wypracowali sobie sporo okazji na jego zmianę. Adam Popławski dwukrotnie zablokowany został przez obrońców Odolanovii, Mikołaj Potarzycki w dogodnych sytuacjach dwukrotnie chybił, minimalnie pomylili się też Marcel Karolak i Krzysztof Czabański , a strzały Eryka Janowskiego i Adam Popławskiego bramkarz Adrian Szubert wybronił z najwyższym trudem. Rywale kończyli mecz w dziesięciu po czerwonej kartce w wyniku dwóch żółtych dla Mateusza Prokopa (83’).

Stalowcy zagrają jeszcze na wyjeździe z Pogonią II Nowe Skalmierzyce, a później czeka ich baraż. Z jaką drużyną? Wydawało się dotąd, że z Wisłą Borek Wlkp., ale po wczorajszej porażce GKS-u Jaraczewo z Orlą Jutrosin (1:3), wiele wskazuje na to, że pleszewianie spotkają się właśnie z zespołem z powiatu jarocińskiego.

STAL PLESZEW – ODOLANOVIA ODOLANÓW 2:2 (0:2)

SKŁAD

Stal Pleszew: Mateusz Jaworski, Alan Kurek (81’ Szymon Kozłowski), Mikołaj Potarzycki, Krzysztof Czabański, Patryk Zacharczuk (62’ Adam Popławski), Tobiasz Krowiacz, Łukasz Jańczak Ż (89’ Krzysztof Ruciński), Kacper Morawski (55’ Kacper Czajka), Eryk Janowski, Marcel Karolak (85’ Dario Nicolas San Martin), Paweł Kusz