Stalowcy z sukcesami w LDK! Nestle Cup i Pucharze Mistrzów

Stalowcy z sukcesami w LDK! Nestle Cup i Pucharze Mistrzów - Zdjęcie główne
Zobacz
12
zdjęć

SportLekkoatleci Stali z powodzeniem wzięli udział w Ogólnopolskim Finale LDK! Nestle Cup i w Pucharze Mistrzów we Włocławku. Wcześniej, podczas regionalnych eliminacji, w Poznaniu medale zdobyło czworo stalowców.

Wojewódzki finał LDK! Nestle Cup, przeprowadzony w Poznaniu, zaowocował czterema krążkami. Nikodem Michalski zwyciężył w chodzie na 2000 metrów w kategorii u’12, bijąc rezultatem 14:40,59 rekord życiowy. Alan Antczak był trzeci (14:57,92). Jan Osuch zdobył brązowy medal w biegu na 60 metrów z wynikiem 8,91. Wcześniej, w eliminacjach ustanowił czasem 8,78 „życiówkę”. Brązowy medal zdobyła też Gabriela Zamiara, która wystartowała w biegu na 1000 metrów z przeszkodami dziewczyn z kategorii wiekowej u’16. Osiągnięty czas 3:46,10 jest jej nowym rekordem życiowym. Cenne wyniki uzyskali też pozostali stalowcy, którzy do Poznania pojechali w sile 36 osób.

Eliminacje regionalne wyłoniły najlepszych lekkoatletów z całego kraju, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Finale LDK! Nestle Cup we Włocławku. Dwudniowe święto „królowej sportu”, zorganizowane przez Polski Związek Lekkoatletyki, uświetniło jubileusz 10-lecia programu Lekkoatletyka dla Każdego. Wystartowało 670 zawodników z całego kraju, a w tym gronie znaleźli się Nikodem Michalski i Jan Osuch z pleszewskiej Stali. Nikodem przeszedł 2000 metrów w czasie 13:40,81, który jest jego nowym rekordem życiowym i zajął piąte miejsce. Jan zwyciężył w skoku w dal ze strefy M u’12 z rezultatem 4,56m.

- Nikodem przeszedł przepięknie technicznie cały dystans i na mecie zameldował się z wynikiem prawie o minutę lepszym niż w kwalifikacjach. Jaś uplasował się na pierwszej pozycji już w czwartym skoku i nie oddał zwycięstwa do ostatniej próby. Bardzo niewiele zabrakło do rekordu życiowego, bo tylko dwóch centymetrów - powiedziała trenerka Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.

Finałowi LDK!Nestle Cup towarzyszył Puchar Mistrzów, w którym przewidziano trzy konkurencje - chód sportowy, biegi z przeszkodami i skok o tyczce. Stal miała swoich reprezentantów w dwóch pierwszych. Oczywiście nie obyło się bez rekordów życiowych. Igor Śliwa zajął siódme miejsce w chodzie sportowym u’18 z wynikiem 25:39,63. Gabriela Zamiara w biegu na 1000 metrów przez przeszkody u’16 była piąta (3:45,52).

- W zeszłym sezonie Igor chodził ponad 28 minut. Jego progres jest naprawdę ogromny i napawający optymizmem. Gabrysia w dużej stawce zawodniczek poradziła sobie bardzo dobrze, nie bała się atakować przeszkód w tłumie i biegła bardzo odważnie - oceniła Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.