To nie koniec pucharowej przygody LKS-u!

To nie koniec pucharowej przygody LKS-u! - Zdjęcie główne

Drużyna LKS-u Gołuchów awansowała do półfinału Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W spotkaniu I rundy, które odbyło się dzisiaj w Kościanie, gołuchowianie okazali się lepsi od Obry o dwie bramki, zwyciężając 3:1. Przed przerwą lepiej prezentowali się gospodarze. Prowadzili 1:0 po rzucie rożnym i skutecznym uderzeniu Tomasza Marcinkowskiego. Obraz gry zmienił się po przerwie. W 72' tuż przed polem karnym Obry faulowany był Jakub Szymkowiak, a do wyrównania doprowadził z rzutu wolnego Grzegorz Kuś. W końcówce po akcjach Jakuba Szymkowiaka dwa gole strzelił Krystian Benuszak. LKS awansował do wojewódzkiego półfinału. Spotka się w nim z Lubuszaninem Trzcianka, a mecz rozegrany zostanie za dwa tygodnie w Gołuchowie.

OBRA KOŚCIAN - LKS GOŁUCHÓW 1:3 (1:0)

1:0 - Tomasz Marcinkowski (20'), 1:1 - Grzegorz Kuś (72'), 1:2 - Krystian Benuszak (85'), 1:3 - Krystian Benuszak (92')

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak - Dawid Dolata, Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Michał Laluk, Paweł Stempień, Dawid Guźniczak, Dawid Idzikowski, Michał Marciszak (60' Jakub Szymkowiak), Szymon Gałczyński (70' Patryk Kubczyk), Krystian Benuszak