Turniejowe sukcesy kręglarskie zawodników Stali Pleszew

Turniejowe sukcesy kręglarskie zawodników Stali Pleszew - Zdjęcie główne
Zobacz
2
zdjęć

SportKręglarze Stali Pleszew nie tylko rywalizują w ligach, ale z powodzeniem uczestniczą także w zawodach indywidualnych. Bardzo dobre wyniki osiągnęli ostatnio w Pucharze Borów Tucholskich i w Turnieju Miast.

W 38. Młodzieżowym Turnieju Borów Tucholskich pleszewską Stal reprezentowało dwoje młodych kręglarzy. Agnieszka Derwich zajęła w gronie młodziczek trzecie miejsce. Zawodniczka Stali Pleszew w eliminacjach strąciła 514 kręgli, w finale kolejnych 473 i z łącznym wynikiem 987 punków uplasowała się na trzeciej pozycji. Jej brat, Adam, wystartował w turnieju chłopców i zajął siódme miejsce. Uzyskany wynik 246 punktów jest jego rekordem życiowym.

Starsi zawodnicy Stali udanie zaprezentowali się w pierwszych zawodach, zaliczanych do Turnieju Miast. Na torach w Tarnowie Podgórnym najlepiej powiodło się Przemysławowi Hajdaszowi, który w grze do pełnych przewrócił 396 kręgli i wywalczył czwartą pozycję. Do podium zabrakło zaledwie dwóch punktów. Jacek Wojcieszak zajął wynikiem 386 punktów siódme miejsce w stawce 76 uczestniczących kręglarzy. Janusz Jezierski zdobył 380 punktów i był 16. Rezultaty trzech naszych zawodników wzięte zostały do klasyfikacji drużynowej. Pleszew zajął pierwszą pozycję. Kolejne zawody odbędą się 23 listopada we Wronkach.