Tursko i Kuchary rozbite

Tursko i Kuchary rozbite - Zdjęcie główne

Zespoły Ekomixu i Tilgnera wywalczyły sobie zaliczki, gwarantujące niemal awans do półfinału fazy play-off rozgrywek Lider Futsal Cup. Ekomix rozgromił ekipę LZS-u Tursko 10:1, Tilgner ograł drugie po fazie zasadniczej Kuchary aż 9:2. Rewanże w obu przypadkach wydają się być formalnością. Za to wielkie emocje wykreowały dwie pozostałe ćwierćfinałowe pary. Kupers Chocz zremisował 3:3 z Instalem, a LKS Futsal Gołuchów zremisował 4:4 z Edbetem Kowalew. Rewanże zapowiadają się bardzo ciekawie. Zespoły, które zajęły lokaty poza czołową ósemką, zagrały z kolei mecze o miejsca 9-14. Najwięcej dramaturgiii przyniósł pojedynek CX-80 z Wuwuzelami Power. Reprezentanci gminy Czermin prowadzili już 2:0, ale rywale w ostatnich 10 minutach odrobili straty. W ostatniej minucie każdy z zespołów zmarnował po rzucie karnym i za karę trzeba było stanąć do...  konkursu rzutów karnych. Lepiej egzekwował je CX-80, wygrywając 2:0. Pozostałe wyniki: Eka Fokus Żegocin – Com.40 Popówek 6:1, LZS Jedlec – Hatex 7:5. Triumfatorzy powalczą teraz o lokaty 9-11, a pokonanym pozostanie rywalizacja o miejsca 12-14. W najbliższą sobotę zagrają: Wuwuzele Power z Hatexem (14:00) oraz Jedlec z CX-80 (15:00). Eka Fokus i Com.40 Popówek będą pauzować.(ph)