World Athletics Relays Silesia 21. Występ pleszewianina

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kasjaniuk

World Athletics Relays Silesia 21.  Występ pleszewianina - Zdjęcie główne

foto Tomasz Kasjaniuk

Sport Mateusz Siuda powołany został do lekkoatletycznej kadry Polski i wraz z nią wystąpił w Chorzowie w World Athletics Relays Silesia 21 czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata w biegach sztafetowych.

Pleszewianin pobiegł na pierwszej zmianie sztafety 4X100 metrów mężczyzn. Polacy zajęli piąte miejsce i do finału się nie zakwalifikowali, ale i tak ze swojego występu może być zadowolony.

Mateusz Siuda jest wychowankiem LKS-u OSiR Pleszew, a jego pierwszym klubowym trenerem był Bernard Woźniak. Stąd trafił do AZS-u OŚ Poznań, gdzie jego kariera zawodnicza nabrała rozpędu. W tym roku w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu był ósmy w biegu na 60 metrów. Przed rokiem zajął czwarte miejsce w biegu na 100 metrów podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U’23. Jego rekord życiowy w biegu na 100 metrów wynosi aktualnie 10,53.