XIV edycja Ligi Taekwondo Wesołek

XIV edycja Ligi Taekwondo Wesołek - Zdjęcie główne

Zawodami o puchar burmistrza Kórnika zainaugurowana została XIV edycja Ligi Taekwondo Wesołek. Na tatami w Kórniku rywalizowała młodzież z 19 klubów i sekcji. UKS TKD Pleszew uzbierał 135 punktów, zajmując zespołowo piąte miejsce. UKS TKD Gizałki (na zdjęciu) uplasował się na ósmej pozycji z dorobkiem 114 punktów. Indywidualnie najlepiej powiodło się Bartoszowi Stephanowi, który zdobył trzy złote i jeden srebrny medal. W efekcie reprezentant UKS TKD Pleszew zajął w kategorii juniorów pierwsze miejsce (22 punkty), wyprzedzając Dawida Bartoszka (19) i Nicolę Kaczmarek (17). Wysokie, szóste miejsce zajął reprezentant klubu z Gizałek, Kamil Glapa (13). Wśród młodzików po 10 punktów wywalczyli Jan Skitek (Gizałki) i Kamil Kusiak (Pleszew), plasując się na 9. i 10. pozycji. W pierwszej dziesiątce kategorii dzieci zameldowali się Szymon Richter (Pleszew; 6 miejsce – 15 punktów) i Igor Rybarczyk (Gizałki; 9 miejsce – 14 punktów). Szerzej o zawodach, w tym nazwiska wszystkich medalistów, we wtorkowym "Życiu Pleszewa". (ph)