XXXIV Ogólnopolski Wyścig Kolarski z udziałem stalowców

XXXIV Ogólnopolski Wyścig Kolarski z udziałem stalowców - Zdjęcie główne
Zobacz
21
zdjęć

SportKolarze Stali Pleszew wystartowali w miniony weekend w XXXIV Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim. Dwóch z nich zameldowało się w top 10.

W trzydniowych zawodach, przeprowadzonych w okolicach Wysocka Wielkiego, Chynowej i Droszewa (powiat ostrowski), udział wzięło ponad 200 kolarzy z różnych zakątków kraju, w tym siedmioosobowa reprezentacja pleszewskiej Stali. Pierwszy etap stanowiła indywidualna jazda na czas. W dwóch kolejnych uczestnicy ścigali się ze startu wspólnego.

Wysoką formę potwierdził Wojciech Borecki. Młodzik ze Stali Pleszew wykręcił w „czasówce” ósmy wynik. Do mety drugiego etapu dotarł w grupie pościgowej, finiszując na siódmej pozycji, a dziewiątej w skali całego wyścigu. Na trzecim etapie przyjechał w peletonie i zajął w klasyfikacji generalnej ósme miejsce w stawce 51 kolarzy, którzy ukończyli zawody. Karolina Korzeniewska sklasyfikowane została w gronie młodziczek na jedenastej pozycji. Zawody ukończył ponadto Paweł Biskupski.

W kategorii żak wystartowało czterech stalowców. W jeździe indywidualnej na czas najlepiej powiodło się Jakubowi Biernatowi i Maciejowi Czajce, którzy zajęli dziesiątą i jedenastą pozycję. Etap numer dwa trzech pleszewskich żaków ukończyło w czołowej grupie. Jakub Biernat finiszował na ósmym miejscu, Maciej Czajka - na jedenastym, a Alan Grochecki - na trzynastym. W głównej grupie etapu trzeciego przyjechali Maciej Czajka (12) i Kajetan Osuch (20). Dwa pozostali zawodnicy Stali nie ukończyli zawodów. Organizatorzy nie sporządzili klasyfikacji generalnej, ale nieoficjalnie Maciej Czajka był dziesiąty.