Reklama

Kwalifikacja wojskowa 2021. Jak wyglądało to w Pleszewie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie pleszewskim zakończyła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska przebadała łącznie 366 młodych ludzi.

Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie pleszewskim

Jak informują przedstawiciele powiatu, Powiatowa Komisja Lekarska przebadała łącznie 366 młodych ludzi, w tym 359 mężczyzn i 7 kobiet.

- Większość wezwanych - 90% - otrzymało kat. zdrowia „A”. Kwalifikacja wojskowa była prowadzona w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno” w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Rozpoczęła się 30 sierpnia, a zakończyła 17 września 2021 r. Celem Powiatowej Komisji Lekarskiej była rejestracja osób w młodym wieku, podlegających kwalifikacji wojskowej, sprawdzenie ich stanu zdrowia i ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej. - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy pleszewskiego starostwa.

Skład Powiatowej Komisji Lekarskiej w Pleszewie

Skład PKL w Pleszewie:

  • lek. med. Adam Matuszczak (przewodniczący),
  • Marcin Mazurek (sekretarz),
  • Bożena Czekalska,
  • Tomasz Żuk (średni personel medyczny).
 

PKL przyjęła łącznie 366 osób, w tym: 354 mężczyzn z rocznika podstawowego 2002 (19 lat), 5 mężczyzn z roczników starszych 1997-2001, a także 7 kobiet z roczników 1997-2002, posiadających lub zdobywających kwalifikacje przydatne w wojsku (studia medyczne, weterynaryjne, psychologiczne).

Wyniki pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej w Pleszewie

- Wyniki pracy PKL: 328 osób uznano za zdolne do czynnej służby wojskowej (kat. A), a 38 za niezdolne do służby, w tym 23 w czasie pokoju (kat. D) i 15 trwale niezdolne (kat. E). - referuje Tomasz Wojtala

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy