Reklama

Bardzo ważny apel medyków! - Konsekwencje takich zachowań mogą być tragiczne - ostrzegają

Opublikowano: pt, 20 mar 2020 14:00
Autor:

Bardzo ważny apel medyków! - Konsekwencje takich zachowań mogą być tragiczne - ostrzegają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat pleszewski. - Nie kłam medyka - apelują wprost pleszewscy ratownicy. Jak zaznaczają, konsekwencje takich zachowań mogą być bowiem tragiczne.

 

Pleszewscy medycy - w tym niezwykle trudnym dla wszystkich okresie - są na pierwszej linii frontu. Codziennie narażają swoje zdrowie i życie - by nieść pomoc innym.

Już wcześniej opublikowaliśmy dramatyczny apel ratownika Dominika Kołaskiego, w którym wprost prosił o odpowiedzialność i szczerość.

- Wzywając Zespół Ratownictwa Medycznego nie oszukujcie dyspozytora zbierającego wywiad, bez potrzeby nie udawajcie się na SOR czy do przychodni. Wykonajcie najpierw telefon do lekarza podstawowej opieki medycznej czy sanepidu. Dostaną tam Państwo rzetelne informacje co należy robić. Państwa nieodpowiedzialna postawa poprzez zatajenie prawdy sparaliżuje działania lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych - komentował.

Teraz pleszewscy medycy ponownie apelują gorąco do mieszkańców. Bo sprawa jest naprawdę poważna, a niestety wciąż nie brakuje przypadków zatajania prawdy - przy wzywaniu pomocy.

- Szanowni Państwo, w mediach w ostatnim czasie wielokrotnie spotykaliśmy się z apelami pracowników służby zdrowia, aby nie kłamać medyków. Konsekwencje takich zachowań mogą być naprawdę tragiczne. Mimo apeli wiele jest jeszcze takich przypadków, dlatego apelujmy #NieKłamMedyka - zaznaczają nasi medycy

My również przyłączamy się gorąco do wspomnianego apelu. Nie okłamujmy medyków! To kwestia odpowiedzialności za zdrowie - nas wszystkich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE