Reklama

Młodzi ludzie przyłapani z narkotykami w miejscu publicznym w Pleszewie. Mieli tylko 15 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Młodzi ludzie przyłapani z narkotykami w miejscu publicznym w Pleszewie. Mieli tylko 15 lat - Zdjęcie główne

Policjanci przyłapali grupę młodych osób w Ogrodzie Jordanowskim. Dwóch 15-latków miało przy sobie narkotyki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszewscy policjanci przyłapali na gorącym uczynku dwóch 15-latków. Młodzi ludzie posiadali przy sobie narkotyki.

Wszystko działo kilka dni temu w Ogrodzie Jordanowskim w Pleszewie.

Wieczorem przebywała tutaj grupa młodzieży, którą zauważył patrol policji. W związku z tym, że na tym terenie dochodziło wcześniej do dewastacji mienia i zakłócania porządku, policjanci postanowili wylegimitować młodych ludzi. 

Narkotyki w Pleszewie. Policjanci zatrzymali dwóch 15-latków

Jak się okazało, dwie osoby z tej grupy miały przy sobie narkotyki...

- 9 września br. o godz. 21.20 w Pleszewie na ul. Niesiołowskiego, policjanci zauważyli w Ogródku Jordanowskim grupę młodzieży. Z uwagi na zdarzające się w tym rejonie dewastacje mienia i zakłócenia porządku, policjanci postanowili wylegitymować osoby, spędzające tam czas. Okazało się, że w grupie znajduje się dwóch 15-latków, którzy mają przy sobie środki narkotyczne. Byli to mieszkańcy gminy Czermin i gminy Pleszew - relacjonuje Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Kryminalni znaleźli przy 15-latkach marihuanę i metaamfetaminę. 

- Młodzi mężczyźni zostali przewiezieni do pleszewskiej komendy. Policjanci, przeszukali miejsce zamieszkania obu 15-latków. W pokoju mieszkańca gminy Pleszew, znaleźli i zabezpieczyli narkotyki oraz urządzenia do porcjowania narkotyków - informuje rzecznik policji w Pleszewie.

Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich, który podejmie decyzję o dalszym losie 15-latków.

W Pleszewie będzie akcja "Nielat"

Jak informuje z kolei policja, od 16 do 18 września na terenie powiatu pleszewskiego zostaną przeprowadzone działania pn. Nielat.

- Celem akcji jest przede wszystkim ujawnienie nieletnich przebywających w porze nocnej bez opieki dorosłych, ograniczenie zjawisk spożywania alkoholu przez młodocianych i zapobieganie sprzedaży alkoholu małoletnim. Policjanci egzekwują postanowienia zawarte w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w środowisku dzieci i młodzieży oraz reagują na wszelkie próby zakłóceń ładu i porządku publicznego przez osoby nieletnie. Działania mają także na celu zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom godzącym w dobro dzieci i młodzieży i ujawnianie nieletnich posiadających środki odurzające oraz nieletnich będących pod wpływem takich środków - opisują pleszewscy funkcjonariusze.

Policja apeluje, aby osoby nieletnie zachowywały się zgodnie z prawem.

- Trzeba wiedzieć również, że konsekwencje postępowania swoich dzieci ponoszą także rodzice. Radzimy dzieciom i młodzieży kierować się rozsądkiem, a rodzicom, aby większą opieką otaczali swoje dzieci - przypomina pleszewska policja.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy