Na terenie gminy Nowe Miasto nad Wartą, policjanci wydziału ruchu drogowego średzkiej komendy przeprowadzili akcję mającą na celu eliminację niebezpiecznych zachowań na drodze.
W miejscowości Klęka, ich uwaga skupiła się na kierowcy Skody Octavia, który rażąco zlekceważył obowiązujące ograniczenia prędkości.
- Mieszkaniec powiatu pleszewskiego poruszał się z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h - informują funkcjonariusze z KPP w Środzie Wlkp.
Za skrajne przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym, mundurowy ukarał 40-letniego kierowcę mandatem w wysokości 1500 złotych. Ponadto, na jego konto trafiło 13 punktów karnych.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, które stanowią o obligatoryjnym zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, mieszkaniec powiatu pleszewskiego stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.
Policja apeluje o rozsądek i przypomina, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Komentarze (0)