Reklama

Chocz. Co tym razem będzie robione na Placu 1 Maja?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Chocz. Co tym razem będzie robione na Placu 1 Maja? - Zdjęcie główne

Chocz. Trwa rewitalizacja Placu 1 maja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Choczu rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji Placu 1 Maja.

Kolejny etap prac obejmie teren parku. Planowane jest sadzenie drzew i krzewów, wykonanie trawników, ścieżek, oświetlenia, montaż ławek parkowych czy stojaków na rowery. Przetarg na realizację IV etapu rewitalizacji Placu 1 Maja wygrała miejscowa firma Gregbud z Nowego Oleśca. Do konkursu ofert zgłosiły się 4 przedsiębiorstwa. Gmina Chocz koszt zadania oszacowała na ponad 1,4 mln zł. Trzy firmy zaproponowały niższe kwoty. Najkorzystniejszą propozycję przedstawił właśnie Gregbud, który wycenił prace na blisko 1,1 mln zł. Prace zakończą się najpóźniej pod koniec maja 2021 r.

Inwestycja w głównej mierze zostanie zrealizowana ze środków, które gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przypomnijmy – był lipiec kiedy przedstawiciele PiS przywieźli do Pleszewa symboliczne promesy z obietnicą pokaźnego zastrzyku gotówki. To miała być kroplówka dla samorządów, które przecież też borykają się ze skutkami pandemii. Nie wszyscy wówczas wierzyli, że pójdzie za tym prawdziwa gotówka. A jednak – na początku września kasa spłynęła na konta naszych gmin. W przypadku Chocza mowa o konkretnej sumie.

- Mieliśmy przygotowaną jedną dokumentację, która wpisywała się w ten program i ją zgłosiliśmy. Otrzymaliśmy na ten cel ponad milion złotych - mówi burmistrz Chocza, Marian Wielgosik.

O tym, że Plac 1 Maja w Choczu od pewnego czasu przechodzi gruntowną modernizację, informowaliśmy już wielokrotnie. Rewitalizacja zaczęta w 2018 roku. I podzielona jest na kilka etapów. Całość zaś pochłonie niebagatelną sumę ok. 4 milionów złotych.

Gmina ma już za sobą trzeci etap prac, podczas którego roboty prowadzone były na odcinku od nowego ronda w kierunku drogi wojewódzkiej nr 442. Inwestycję - wartą nieco ponad milion złotych - wykonała również miejscowa firma Gregbud z Nowego Oleśca. To było jedno z najdroższych zadań w zeszłorocznym budżecie Chocza.

- Rewitalizacja Placu 1 Maja - to zadanie, które wymagało powstania dość skomplikowanej dokumentacji. Potrzebne były uzgodnienia z wieloma instytucjami, m.in. konserwatorem zabytków oraz zarządcami dróg. Prace budowlane w ramach tego projektu rozpoczęły się w 2018 roku. Zgodnie z wytycznymi został uporządkowany teren wokół figury św. Wawrzyńca, która podlegała również renowacji. Kolejne elementy wiązały się z budową ronda wraz z budową nowej nawierzchni na drodze gminnej - przypomina burmistrz Wielgosik.

A wcześniej - wokół figury św. Wawrzyńca, która stoi w centrum placu, wycięto drzewa, wykarczowano krzaki, rozebrano dotychczasowe ogrodzenie, a teren wyłożono kostką. Wszystko pod bacznym okiem konserwatora zabytków. Kolejnym elementem prac była budowa w 2018 roku ronda, gdzie zbiegały się ulice: Konopnickiej, Taczanowskiego, Placu 1 Maja i Grodzieckiej

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy