Reklama

Chocz. Jest kasa na oczyszczalnie

Opublikowano: ndz, 7 lut 2021 12:00
Autor:

Chocz. Jest kasa na oczyszczalnie  - Zdjęcie główne

Chocz. Jest kasa na oczyszczalnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Chocz mogą ubiegać się o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

Reklama

Na złożenie wniosków mają czas do końca maja. Po raz pierwszy gmina Chocz dotowała mieszkańcom budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w 2019 roku. Wtedy pozytywnie rozpatrzono 41 wniosków - na łączną kwotę ponad 122.000 zł. Rok później chętnych było znacznie mniej. Dofinansowanie uzyskały dwie osoby, a gmina ze swojego budżetu wydała 6.000 zł.

W tym roku samorząd również zabezpieczył pewną pulę.

– Zaplanowaliśmy na ten cel 30.000 zł – mówi wiceburmistrz Chocza, Magdalena Marciniak.

Chocz. Dotacje do oczyszczalni. Dla kogo?

A kto może ubiegać się o dotację? Właściciele nieruchomości położonych poza terenami, na których istnieje lub w najbliższym czasie planowana jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej lub których nieruchomości zlokalizowane są w miejscach, gdzie podłączenie do istniejącej sieci jest technicznie bądź ekonomicznie nieuzasadnione. Trzeba oczywiście przedstawić dokumenty. Jakie? Wypis z właściwego rejestru wskazujący podstawę działalności podmiotu ze wskazaniem osoby lub osób uprawnionych do złożenia wniosku i podpisania umowy, dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, decyzję pozwolenia na budowę przydomowej oczyszczalni – wydaną przez starostę i opatrzoną klauzulą, że decyzja stała się ostateczna lub zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowalnych nie wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę, potwierdzoną datą wpływu do starosty wraz z zaświadczeniem o niewniesieniu sprzeciwu, a także mapę sytuacyjno-wysokościową terenu z wrysowaną lokalizacją przydomowej oczyszczalni ścieków.

Czytaj także: Chocz. Duże ułatwienie dla mieszkańców

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.