Reklama

Co dalej z ul. Długą w Kościelnej Wsi? Ludzie czekają na remont i chodnik

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z ul. Długą w Kościelnej Wsi? Ludzie czekają na remont i chodnik - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lat właściciele posesji przy ul. Długiej w Kościelnej Wsi domagają się remontu nawierzchni. Walczą też o budowę chodnika.

Sprawa chodnika to palący problem mieszkańców trzeciego sołectwa Kościelnej Wsi. Ludzie, którzy muszą się tu przemieszczać na co dzień na piechotę, boją się po prostu o zdrowie i życie swoje i swoich bliskich.

  - Sołectwo ciągle się rozwija. Powstają nowe domy rodzinne i nowe miejsca pracy. Mamy mechaników, lakiernika, pięć dużych firm ogrodniczych i kilkanaście gospodarstw rolnych. Cieszy też, że sołectwo ma dostęp do ułatwiającej życie kanalizacji, gazu ziemnego. Stan dróg gminnych również jest dobry niestety tej głównej drogi we wsi, czyli ul. Długiej oraz brak chodnika – mówił nam wielokrotnie Stefan Maniewski, sołtys Kościelnej Wsi III. 

 Modernizacji i to pilnej wymaga też nawierzchnia wspomnianej ulicy. Walczą o to od lat mieszkańcy, sołtys i miejscowi radni. 

- Rozmowy były już nawet rok temu. Byliśmy z panem wójtem, radnym Adamem Musiałem u starosty. Powiat nie był wówczas za realizacją całości, ewentualnie za realizacja zadania etapowo, chodzi o nawierzchnię. Może spotkamy się ze starostą jeszcze raz w tej sprawie – deklaruje przewodniczący gołuchowskiej rady Tomasz Pawlak. 

Mieszkańcy są zdeterminowani. Już w 2017 roku deklarowali, że aby przyspieszyć budowę chodnika, są w stanie przez najbliższych kilka lat przekazywać na ten cel fundusz sołecki. Niestety, póki co nie udało się doprowadzić do realizacji tej inwestycji.

Dlatego mieszkańcy na czele z sołtysem zaproponowali rozwiązanie kompromisowe rozwiązanie.

-  Przemyśleliśmy, to i jeżeli jest problem, żeby zrobić to porządnie i w całości to zróbmy chociaż to 1,5 kilometra nakładki w tym najgorszym miejscu – oświadczył ostatnio Stefan Maniewski. 

I dodał. 

- Rezygnujemy na razie z tego chodnika. Zdajemy sobie sprawę, że jest to duża inwestycja i bardzo kosztowna. Chodnik można próbować położyć przy tej drodze, gdzie nakładka asfaltowa już jest położona, bo tam już nie będzie nic zmieniane – zaproponował sołtys. 

Na realizację zadania zapewne przyjdzie mieszkańcom jeszcze trochę poczekać. Złudzeń w tym temacie nie pozostawił im radny powiatowy Radomir Zdunek.

 - Powiat pleszewski na terenie gminy Gołuchów w 2022 roku planuje następujące inwestycje: przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Bogusław, chodnik w miejscowości Jedlec, chodnika  przy Ostrowskiej w Kościelnej Wsi, chodnik Szkudła, przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Popówek na długości 1 km i poszerzenie ul. Łącznej w Kościelnej Wsi. Nie planuje się w tym roku innych inwestycji-w tym ul. Długiej w Kościelnej Wsi - oznajmił radny powiatowy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy