Reklama

Co z budową kurników w Marszewie? Burmistrz wydał obwieszczenie

Opublikowano: pt, 29 paź 2021 14:00
Autor:

Co z budową kurników w Marszewie? Burmistrz wydał obwieszczenie - Zdjęcie główne

Pod koniec sierpnia w Marszewie odbyła się rozprawa administracyjna - odnośnie planowanej rozbudowy fermy drobiu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Pleszewa wydał w tym tygodniu obwieszczenie - związane z wydaniem decyzji środowiskowej dla planowanej rozbudowy fermy w Marszewie.

Przypomnijmy: sprawa ciągnie się od ubiegłego roku, kiedy do urzędu w Pleszewie wpłynął wniosek inwestora odnośnie planowanej inwestycji w Marszewie. W sumie chodzi o funkcjonowanie tutaj w przyszłości sześciu kurników - dwa już istnieją, w planie są kolejne cztery. W skali roku chodzi o chów 1 miliona 713 tys. 901 sztuk brojlera kurzego (jednorazowo ponad 244 tys. stanowisk).

Rozbudowa fermy w Marszewie. Była rozprawa administracyjna

Sprawa od dawna wzbudza spore emocje wśród mieszkańców wsi. Pod koniec sierpnia w Marszewie odbyła się rozprawa administracyjna - odnośnie planowanej rozbudowy fermy drobiu w tej miejscowości. Nie brakowało podczas niej emocji, a mieszkańcy wyrażali swój zdecydowany sprzeciw wobec planów inwestora.

Od tego czasu trwa oczekiwanie na decyzję burmistrza we wspomnianej sprawie. Warto dodać, że w minionym tygodniu Arkadiusz Ptak ogłosił swoją decyzję w sprawie budowy fermy drobiu w Baranówku. Co z Marszewem?

Jak się okazuje, 27 października burmistrz wydał w sprawie obwieszczenie. I jak można w nim przeczytać - czas na wydanie decyzji został wydłużony.

Kiedy poznamy decyzję w sprawie rozbudowy fermy w Marszewie?

- „Ferma Drobiu Marszew” w miejscowości Marszew, dz. nr 22/6, 21/12, 22/3, 22/4, 21/11 obręb Marszew, gmina Pleszew, powiat pleszewski, województwo wielkopolskie” nie zostanie załatwiona w terminie przewidzianym w art. 35 Kpa wraz art. 77 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2021 r. poz. 247 t.j.) - można przeczytać w obwieszczeniu.

Kiedy więc poznamy finał sprawy?

- Biorąc pod uwagę fakt, poinformowania poprzez obwieszczenie w dniu 27.10.2021 r. stron postępowania oraz społeczeństwa o możliwości wypowiedzenia się co do zebranych dowodów  i materiałów oraz zgłoszonych żądań wniosku w terminie 30 dni od daty publicznego ogłoszenia wyznaczam nowy termin załatwienia sprawy do dnia 15.12.2021 r. Jednocześnie zawiadamiam, o możliwości wniesienia ponaglenia zgodnie z art. 37 ustawy Kpa, które należy wnieść do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem Burmistrza - czytamy w obwieszczeniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy