Reklama

Czy Rynek w Pleszewie zostanie zamknięty na stałe?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy Rynek w Pleszewie zostanie zamknięty na stałe? - Zdjęcie główne

Czy Rynek w Pleszewie zostanie zamknięty na stałe?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy ruch w centrum Pleszewa można zorganizować inaczej? W najbliższym czasie firma zewnętrzna będzie prowadzić pomiary natężenia ruchu na rynku i przyległych ulicach. Co z tego wyjdzie? I czy w przyszłości możliwe jest całkowite zamknięcie Rynku?

Pleszew. Zbadają ruch w centrum

W najbliższym czasie firma zewnętrzna w Pleszewie będzie prowadzić m.in. pomiary natężenia ruchu na rynku i przyległych ulicach.

- I na tej podstawie będziemy zastanawiać się nad wprowadzeniem nowych rozwiązań. Sumarycznie chcemy, by samochód był czwartym wyborem w dotarciu do centrum – po przyjściu na pieszo, przyjechaniu rowerem i komunikacji miejskiej - mówi "Życiu Pleszewa" burmistrz Arkdiusz Ptak.

Jak zaznaczają władze miasta, prace nad "Studium transportowym miasta Pleszewa" polegją m.in. na inwentaryzacji i ocenie układu drogowego, organizacji ruchu i systemu parkowania, funkcjonowaniu transportu zbiorowego i towarowego, czy też ocenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zostaną wykonane badania ruchu oraz badania parkowania.

- Na tej podstawie zostaną sformułowane rekomendacje do przyjęcia celów i kierunków rozwoju systemu transportowego centrum Pleszewa, jak również zostanie podjęta dyskusja nad przyszłością pleszewskiego centrum. Wykonawcą zadania jest firma TransEko z Warszawy - informuje Arkadiusz Ptak

Pleszew. Czy rynek będzie zamknięty dla aut?

Przypomnijmy: na czas wakacji wprowadzono weekendowe zamknięcie części rynku dla ruchu samochodowego. Czy burmistrz zastanawia się nad całkowitym zamknięciem centrum w przyszłości?

- Całkowite zamknięcie raczej wykluczam – generalnie jednak chcemy doprowadzić do takich zmian, by do rynku docierali ci, którzy naprawdę chcą tu coś załatwić – a nie urządzać zawody sportowe czy dla zabicia czasu objeżdżać Ratusz wokół. Rynek nie może pełnić funkcji ronda. Myślę jednak, że wakacyjne zamknięcie części rynku już pozostanie – także w kolejnych sezonach - odpowiada "Życiu Pleszewa" Arkadiusz Ptak.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy