Reklama

Czy urzędnicy dostaną podwyżki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy urzędnicy dostaną podwyżki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pensje gołuchowskich urzędników i pracowników jednostek podległych są śmiesznie niskie. Szef miejscowej rady wnioskuje do wójta o zmianę tej sytuacji.

Co prawda w ubiegłym roku dwukrotnie podwyższano uposażenie gołuchowskim urzędnikom i pracownikom jednostek podległych, ale to cały czas - kropla w morzu potrzeb. 

– Według mnie podwyżka była niewspółmiernie niska z rosnącymi kosztami, jakie muszą ponosić na utrzymanie rodzin - uważa Tomasz Pawlak, szef gołuchowskiej rady. - Za to samo wynagrodzenie dzisiaj - kupimy znacznie mniej produktów potrzebnych do życia  oraz uiszczania podniesionych opłat za energię, gaz itp. – argumentuje.

I wnioskuje do wójta o podniesienie wynagrodzenia wszystkim pracownikom zatrudnionym w urzędzie i jednostkach podległych. 

Gołuchów. Podwyżki dla urzędników

Jego wniosek popiera m.in. klub radnych niezależnych.

- Jako klub  od początku kadencji stoimy na stanowisku, że to właśnie pracownicy, a nie kierownictwo, stanowią największą wartość urzędu. W każdej instytucji - zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego - drogą do zadowolenia klienta jest doceniony i zadowolony pracownik - napisali członkowie klubu radnych niezależnych.

Podkreślają przy tym zgodnie, że w pełni popierają podwyżki urzędniczych uposażeń. Ale to nie wszystko.

- Zachęcamy też przewodniczącego rady do kontynuowania w przyszłości działań pokazujących jego niezależną pozycję względem wójta, gdyż to przewodniczący - wraz z całą radą - jest uprawniony do kontrolowania działalności wójta - a nie odwrotnie – komentują radni z klubu. 

Podwyżki dla urzędników. Wójt analizuje sytuację 

Czy jest szansa, że wynagrodzenia pracowników w najbliższym czasie wzrosną?

Wójt Marek Zdunek odpowiada, że ostatnie podwyżki pensji miały miejsce w listopadzie 2021r.

- Wszyscy pracownicy dostali jednakowe podwyżki wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 300 zł brutto plus dodatek za wysługę lat - odpowiednio według liczby lat stażu – do 20% wynagrodzenia zasadniczego – wylicza Marek Zdunek.

I dodaje, że nie była to jedyna podwyżka w ub. roku.

– W styczniu pracownicy otrzymali podwyżki wynagrodzeń średnio o 7% - precyzował wójt.

A jak będzie w tym roku? Otóż, jak deklaruje włodarz – w drugim kwartale planowane są podwyżki wynagrodzeń pracowników o około 3,5%. Ale uwaga.

- Podwyżki uzależnione będą od sytuacji finansowej gminy – zastrzega Marek Zdunek. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy