Reklama

Czy w Pleszewie jest pacjent podejrzeniem koronawirusa?

Opublikowano: wt, 10 mar 2020 15:50
Autor:

Czy w Pleszewie jest pacjent podejrzeniem koronawirusa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Koronawirus. Po sieci krąży informacja o rzekomym pacjencie przyjętym do szpitala w Pleszewie z podejrzeniem koronawirusa. Ostrzegamy: to fałszywa informacja.

 

Masowa informacja - rozsyłana przez kolejnych internautów to zrzut ekranu, na którym ktoś opisał rzekomego pacjenta - z podejrzeniem koronawirusa - przyjętego dziś do szpitala w Pleszewie. 

TAK PREZENTUJE SIĘ WSPOMNIANA INFORMACJA:

 

UWAGA! WSPOMNIANA INFORMACJA TO TZW. FAKE NEWS!

Pleszewski szpital nie potwierdził nam wspomnianej sytuacji. Nic takiego nie miało miejsca.

Warto dodać, że podobnych informacji - przekazywanych z ust do ust - jest więcej, plotki dotyczą również innych gmin w naszym powiecie.

PAMIĘTAJMY, ABY NIE ULEGAĆ PANICE! JEŚLI JEDNAK WIDZIMY REALNE ZAGROŻENIE, STOSUJMY SIĘ DO WYZNACZONYCH PONIŻEJ PROCEDUR:

 

KORONAWIRUS: KTÓRE SZPITALE PRZYJMUJĄ PACJENTÓW Z OBJAWAMI KORONAWIRUSA?

Do przyjęcia pacjentów z podejrzeniem koronawirusa w Wielkopolsce wyznaczone są szpitale z oddziałami zakaźnymi - Poznań, Konin i Kalisz. Na wypadek wzrostu zachorowań kolejne 9 szpitali w regionie jest w gotowości uruchomienia izolatek.

PLESZEW. KORONAWIRUS: JAK SIĘ ZACHOWAĆ? GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ?

INFORMACJE O TYM, JAK SIĘ ZACHOWAĆ ZNAJDZIESZ M.IN. TUTAJ:

Przypomnijmy: rząd zwołał dziś - we wtorek 10 marca - konferencję. Ministrowie apelują o zachowanie wszystkich środków ostrożności, szczególnie przez osoby starsze i przewlekle chore. Powinniśmy unikać przebywania w dużych skupiskach ludzkich i stosować zasady higieny.

- W Polsce mamy 18 przypadków zarażenia koronawirusem, jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne, które dotyczą działalności nasz wszystkich, to mamy szansę powstrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa – mówi Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Imprezy masowe zostają odwołane - to najnowsza decyzja rządu. Niewykluczone, że zostaną zawieszone zajęcia w szkołach i uczelniach wyższych. Takie postępowanie zarekomendował już samorząd Poznania - od jutra szkoły będą zamknięte.

 

Koronowirus. Czy w Pleszewie będą odwołane imprezy?

Ze względu na zagrożenie koronawirusem Polski Związek Koszykówki podjął decyzję o rozgrywaniu wszystkich spotkań bez udziału publiczności. To oznacza, że najbliższy mecz KS Kosz Pleszew będzie również bez udziału publiczności.

Władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęły z kolei decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w województwie do 23 marca.

Spółka Sport Pleszew odwołała ponadto Otyliadę, która miała odbyć się 14-15 marca.

Jak poinformowało dziś starostwo powiatowe, odwołana została w Pleszewie akcja "Drzwi otwarte" w szkołach średnich, którą zaplanowano na 20 marca. Odwołano również V Powiatowy Turniej League Of Legends zaplanowany na 17-20 marca.

Odwołany zostanie również koncert Anny Wyszkoni. Jak informują organizatorzy - koncert w Pleszewie został przeniesiony na 27 września.

- Zakupione bilety zachowują ważność. Jeśli zajdą jakieś zmiany, to będziemy o nich informować na bieżąco - informuje Agencja Artystyczna BJ Entertainment 

 

U naszch sąsiadów odwoływane są zajęcia. Do 16 kwietnia zostały odwołane wszystkie zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE